25 Ekim 2020 Pazar

Toplu iş görüşmeleri yarın başlıyor

Toplu iş görüşmeleri yarın başlıyor

Toplu iş sözleşmeleri görüşme yetkisini alan Hizmet İş Sendikası, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere yedi belediyede 10 bin kişiyi ilgilendirecek görüşmelere yarın başlıyor. Belde A.Ş’de ise görüşmeler 17 Eylül’de başlayacak.

14 Eylül 2020 Pazartesi 17:31 Güncel

Hizmet İş Sendikası, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Gebze,Darıca, Çayırova, Derince, Başiskele, Gölcük belediyelerinde çalışan 10 bin KHK’lı personeli ilgilendiren toplu iş sözleşmeleri görüşme yetkisini almıştı.

Görüşmeler yarından itibaren başlıyor. Toplu iş sözleşme görüşmeleri 16 Eylül’de Çayırova Argen A.Ş ve Darıca Belediyesi Kent A.Şile başlayacak. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Belde A.Ş’deki görüşmeler ise 17 Eylül’de gerçekleşecek.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Hizmet İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy, “Toplu sözleşmelerin ilk toplantısının başlamasının ardından yasal olarak iki ay görüşme süresi olacak, bu süre zarfında anlaşma olmazsa, arabulucu görüşmeleri başlayacak. Buradan da sonuç çıkmazsa grev kararı ve grev oylaması şeklinde süreç devam edecek” dedi. 

 

 

ŞU ANA KADAR NETLEŞEN GÖRÜŞME TARİHLERİ

16 Eylül Çayırova Argen A.Ş.

16 Eylül Darıca Belediyesi Kent A.Ş.

17 Eylül Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Belde A.Ş

1 Ekim Gölcük Belediyesi Gölaş A.Ş.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Kartepe'de korkunç iddia!

Kartepe'de korkunç iddia!