04 Nisan 2020 Cumartesi

Toplu taşımada 1 koltuk boşluk uyarısı

Toplu taşımada 1 koltuk boşluk uyarısı

Coronavirüse karşı tedbirler kapsamında İçişleri Bakanlığı genelgesiyle toplu taşıma araçlarına yarıdan fazla yolcu alınamayacağı belirtildi. Bu tedbirler tramvayda da uygulanarak çoklu koltuklar arasında bir koltuk boşluk bırakılması uyarısı yapıldı. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın adıyla ise Yürüyüş Yolu üzerinde bulunan banklarında uyarı yazıları yer aldı

25 Mart 2020 Çarşamba 13:32 Güncel

İlk olarak Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve neredeyse tüm dünyayı etkisi altına alan coronavirüse karşı tedbirler uygulanarak etkisinin en aza indirilmesi sağlanmaya çalışıyor. Dünyada toplam 424 bin 48 vaka, 18 bin 947 ölüm meydana geldi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıkladığı son rakamlara göre ise ülkemizde 44 vatandaş yaşamını yitirirken, vaka sayısı ise bin 872 olarak açıklandı. Dünya çapında bir pandemi olarak ilerleyen coronavirüse karşı tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de önlemler alarak etkisi azalmaya çalışılıyor.

ÇOKLU KOLTUKLARDA BİRER BOŞLUK

Tedbirler kapsamında 65 yaş üstü vatandaşların sokağa çıkması yasaklanırken, kronik hastalığı olanlar ve acil işi olmayan kişilerinde sokağa çıkmaması tavsiye ediliyor. Coronavirüsle mücadele için alınan tedbirler kapsamında toplu taşıma araçlarında yarıdan fazla yolcu alınamayacağı ve kişiler arası mesafe olarak 1 metre kuralının uyulmasının önemine dikkat çekildi. Tramvayda İçişleri Bakanlığı uyarısıyla, çoklu koltuklar arasında bir koltuk boşluk bırakılması gerektiğini belirten uyarı yazıları yer aldı.

BÜYÜKAKIN’DAN BANKLARA UYARI YAZISI

Vatandaşların bir kısmının gün içerisinde dikkatsiz davranması ve kalabalık alanlarda oturmasının engellenmesi için bazı uyarılar yapıldı. Daha önce İzmit Belediyesi Zabıta Ekipleri tarafından banklara şeritler çekilerek uzun süreli oturmaların engellenmesi istemişti. Tedbirler kapsamında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’de Yürüyüş Yolu üzerinde bulunan banklarda uyarı yazıları yer aldı. Banklar üzerinde “Evinde kal Kocaeli, aramızda ayrılık yeşermesin Tahir Büyükakın” ifadeleri yer aldı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Balıkçıların virüse ilacı; balık

Balıkçıların virüse ilacı; balık