26 Mayıs 2020 Salı

Trabzon, Kocaeli'ye geldi

Trabzon, Kocaeli'ye geldi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Trabzonlular Derneği’nin ortaklığıyla düzenlenen Trabzon Tanıtım Günleri İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun katılımıyla bugün başladı

22 Şubat 2018 Perşembe 16:47 Güncel

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Trabzonlular Derneği’nin ortaklığıyla düzenlenen Trabzon Tanıtım Günleri İnterteks Uluslararası Fuar Merkezi’nde düzenlenen programla kapılarını açtı. Trabzon ile ilgili yöresel ürünlerin sergilenerek tanıtılacağı ve satışının yapılacağı Trabzon Tanıtım Günleri 25 Şubat’a kadar İnterteks Fuar Merkezi’nde ziyaretçilerini bekleyecek.

3 GÜN SÜRECEK

Trabzon tanıtım günleri kapsamında dün İnternetks fuar alanında etkinliklerini başlattı. İlk günkü açılışa İçişleri bakanı Süleyman Soylu katıldı. Kocaeli Trabzonlular Dernek Başkanı Sami Durmuşoğlu haftalardır canla başla çalışıp Trabzon’u Kocaeli’ye getirdi. 22-25 Şubat tarihleri arası sürecek tanıtım günlerinde yöresel lezzetlerde unutulmadı. Hamsi Akçaabat köfte, Vakfıkebir ekmeği bir çok lezzet memleket hasreti çekenler için hazırlandı. Etkinliğin her yerinde Kocaelispor’a da yer verildi. Etkinliğin yapıldığı alanın girişine Trabzonspor ve Kocaelispor amblemleri konuldu.

SÜLEYMAN SOYLU KATILDI

Programa İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve eşi Hamdiye Soylu’nun yanı sıra Vali Hüseyin Aksoy ve eşi Hülya Aksoy, AK Parti Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, CHP Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, ilçe belediye başkanları, Kocaeli Ticaret Odası Meclis Başkanı Akın Doğan, Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, Orman eski Bakanı Osman Pepe, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Mehmet Uzunoğlu, Kocaeli Üniversitesi eski Rektörü Sezer Komsuoğlu, İl Jandarma Komutanı Albay Osman Aslan, İl Emniyet Müdürü Necati Denizci, ilçe kaymakamları, Trabzon ilçe Belediye Başkanları ve ilçe kaymakamları ve çok sayıda davetli katıldı.

ŞEHZADELER ŞEHRİ

Programda konuşan Kocaeli Trabzonlular Derneği Başkanı Sami Durmuşoğlu “İnşallah Trabzon’u burada yaşarız ve bunu birlikte yaşarız” dedi. KOÜ eski Rektörü Sezer Komsuoğlu, “Lisesi 1887 yılında kurulmuş bir şehirdir Trabzon. Bir dolu öğretmen okulları oldu. Üniversitesinde 80 bine yakın öğrencisi var. Trabzon şehzadeler şehridir. Anlat anlat bitmeyecek özellikleri vardır. Osmanlının İstanbul’dan sonra ikinci büyük bir liman kentidir. Böyle güçlü bir şehrin vatandaşları yayıldıkça yayıldı ve oralarda yöneticiler oldu.” şeklinde konuştu.

BİRLİK İÇİNDE OLMAK

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Trabzon şehrinin yaşam standartlarını, zenginliğini daha yukarı çekmek, insanların mutluluğunu arttırmak gibi bir sorumluluğumuz var. Bu etkinliklere daha önce Ankara’da da katıldık. Bu etkinliklerin üçüncüsünün Kocaeli gibi büyük bir şehirde düzenlenmesi benim için de bir gururdur. Çünkü biliyoruz ki ilerlemenin en büyük kaynağı birlik içerisinde olmak ve birlikte hareket edebilmektir. Aslında 20-25 yıl önce büyükşehirlere göç esnasında hemşeri derneklerine bakışla, bugünkü bakış çok farklıdır. O gün acaba bir farklılaşma bir cepheleşme olur mu? sorusu kafalarda yer alıyordu. Bu nesiller arası birbiriyle bütünleştirmek gerekiyor. Komşuluk ilişkilerimizi geliştirmek gerekiyor. Bu Trabzon için de, Erzurum için de diğer şehirler için de böyle olmalıdır.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Lastik'te zafer işçilerin oldu

Lastik'te zafer işçilerin oldu