23 Ekim 2018 Salı

  • 5,727 TL
  • 6,580 TL
  • 229,82 TL
  • 93.469

Trafikte 'mobil kaza tutanağı' uygulaması resmen başladı

Trafikte 'mobil kaza tutanağı' uygulaması resmen başladı

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi tarafından geliştirilen sistemde, kağıt tutulmak suretiyle doldurulmakta olan kaza tespit tutanaklarının bundan böyle akıllı cep telefonlarından doldurulabileceği konusunda karar alındı

13 Ocak 2018 Cumartesi 20:12 Güncel

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi tarafından geliştirilmiş olan, kaza sonrasında tutulan kaza tespit tutanaklarının Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürlüğü’nce yayımlanan genelge doğrultusunda artık akıllı cep telefonları aracılığı ile doldurulabileceği ifade edildi. Akıllı kaza tespit tutanağı dünya çapında bir ilk olma özelliği taşıyor. Kalem ve kağıt olmadan, kaza sonrasında akıllı cep telefonları ile tutulabilen kaza tespit tutanakları oldukça pratik ve kolay bir şekilde kullanılabilecek.

YOĞUNLUK ÖNLENECEK

Uygulamaya giren sistem ile birlikte trafikte kaza sonrasında oluşan yoğunlukların azaltılması hedefleniyor. Sigorta sahibi sürücüler için büyük kolaylık olacak olan adımı gerçekleştirmek için gereken tek şey sadece bir adet akıllı cep telefonu. Kazaya karışan her iki taraf için de tek bir telefon bu esnada yeterli olabiliyor.

OTOMATİK YÜKLENİYOR

Telefona kaydedilen kaza tutanağından sonraki bütün işlemler elektronik ortamdan takibi yapılıyor ve uygulamanın üzerinden aracın plakası ve T.C. kimlik numarasının girilmesiyle birlikte önemli bilgiler otomatik olarak sistem üzerinden doldurulabiliyor. Mobil Kaza Tutanağı olarak yayımlanan uygulama Apple için Apple Store’dan, Android telefonlar için ise Google Play Store’dan indirilebiliyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Yolun karşısına geçmek isteyen yaşlı kadına araba çarptı

Yolun karşısına geçmek isteyen yaşlı kadına araba çarptı