30 Mayıs 2020 Cumartesi

TÜGVA'nın terliğini bile Nevzat Doğan almış

TÜGVA'nın terliğini bile Nevzat Doğan almış

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, Nevzat Doğan döneminde sadece Kültür Müdürlüğü’nden TÜGVA ve Ensar Vakfı’na yapılan yardımları açıkladı. Hürriyet, “TÜGVA’ya 3 bin liralık terlik, Ensar’a 54 bin TL’lik tefrişat alınmış. Bu iki derneğe yaklaşık 1 Milyon liralık alım yapıldığını tahmin ediyorum” dedi

31 Mayıs 2019 Cuma 12:52 Güncel

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, işten çıkarma iddialarıyla ilgili yaptığı basın açıklamasında Nevzat Doğan döneminde TÜGVA ve Ensar Vakfı’na yapılan yardımları da anlattı. TÜGVA ile ilgili dosyayı müfettişe verdiğini belirten Hürriyet şunları söyledi: “Bakın 25 yıllık başkan da, mecliste 25 yıllık, kendi görev süresini aşacak şekilde, bir sonraki başkanı, 25 yıl boyunca gelecek başkanları ipotek altına alacak bir protokole imza atmışlar. 25 yıl. TÜGVA ile Nevzat Doğan arasında imzalanan protokol bu. İçerisinde neler yok ki. TÜGVA’nın yapacağı her şeyi, boyası badanası bilmem nesi. Neler nelen yapılmış, sözler verilmiş. Neymiş efendim şöyle şöyle güzel işler. Belediye daha az maliyetle daha güzel işler üretirmiş bunun üzerinden... Şöyle düşünün toplumda ADD, ÇYDD CHP’ye daha yakın dernekler olarak bilinir. Aynı şeyi ben yapsam. ADD’ye, CYDD’ye 25 yıl, 30 yıl böyle bütün belediyenin imkanlarını sunsam, doğru olur mu? Olmaz. Derneklere yardım ederiz elbette. Ama bir dernek bu kadar koşulsuz, şartsız, sınırsız desteklenmez.

ÇAY, ŞEKER, TABURE

Bütün müdürlüklerden TÜGVA için alınan şeyleri istedim. Sadece Kültür Müdürlüğü’nden TÜGVA için alınan şeyleri size okuyayım. Bakın güneşlik alımı, kültür gezisi bunların ciddi rakamları var. Yemek hizmeti, afiş alımı. Enderun sohbetleri 17 bin TL. Perde alımı, kırtasiye, çay, şeker, kuru pasta, beyaz eşya, nevresim, battaniye, terlik alımı. Terliklerini bile biz almışız arkadaşlar. Ben şimdi isyan etmeyeyim de kim etsin. Terliklerini bile biz almışız arkadaşlar. 3 bin liraya terlik almışız. Herkesin vicdanına sunuyorum. Tabure, askı, züccaciye, kitap seti, temizlik, tabela, termos. Tabi daha bir sürü var. Bu sadece Kültür Müdürlüğü’nden çıkan. 300 bine yakın bir liste var şuan elimizde. Topladığımızda 1 milyonun bulacağını tahmin ediyoruz.

ENSAR’IN ÇİLİNGİR PARASINI BİLE

Kiralarlar bilikte. Biliyorsunuz bulunduğu yer de bizim SGK’dan kiraladığımız yer. Onlar kullanıyor, protokole dayalı olarak kirayı da biz ödüyormuşuz. Ben onu durdurdum bir şekilde. Mesela Ensarla ilgili olan. Jaluzi perde, yazı tahtası, broşürlük, su sebili, halıfleks, ayna. Ayna kaç para biliyor musunuz? Bin 510 TL. 2017 yılında. Çilingir. Çilingirini bile biz göndermişiz. Ses sistemi, süsleme, ara kiralama neler neler. Tefrişat alımı 54 bin TL arkadaşlar. Daha bir sürü şey var. Bunlar sadece şu an önümüzü gelen.

OYUNA BAKAR MISINIZ?

İki gün önce bize ait olan, yani bizim binayı SGK’ya devretmeden önce, iki gün önce TÜGVA ile protokol yapıyor İzmit Belediyesi, TÜGVA’ya orayı kiraya veriyor, birkaç gün sonra o yerler SGK’ya devrediliyor, biz otomatik olarak SGK’nın kiracısı haline geliyoruz ve hazır burayı kiraya vermişken TÜGVA’nın da kirasını biz ödemiş oluyoruz. Oyuna bakar mısınız arkadaşlar. Sırf karşılıksız kazandırmak için ne yazık ki bütün ortak giderleri biz ödüyormuşuz. Bunu şimdi müfettişe verdim. Bütün birimlerden bilgi istiyoruz. Çünkü tüm birimlerden ayrı ayrı işler yapılmış. Totalinde 1 milyonu bulacak diye tahmin ediyoruz.”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

Remzi Türk

31 Mayıs 2019 Cuma 16:45

Tüm akp li belediyeler buşekilde galiba İstanbul'u bu sebepten istiyorlar tekrar İmamoğlu kazanırsa kayyum atayaçaklar.

Ersin

31 Mayıs 2019 Cuma 13:14

Bizimde 5.5 yillik tazminatimizi odemeden atti isten issizlik maasi bile .alamadik hahay

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Hani para önemli değildi! Tüpraş’ta dağ fare doğurdu

Hani para önemli değildi! Tüpraş’ta dağ fare doğurdu