17 Ocak 2021 Pazar

Tüm Bel-Sen 30. kuruluş yıl dönümünü kutladı

Tüm Bel-Sen 30. kuruluş yıl dönümünü kutladı

Tüm Belediye ve Yerel Yönetimler Hizmetleri Emekçileri Sendikası (Tüm Bel-Sen) Kocaeli Şubesi, sendikanın 30. kuruluş yıl dönümünü kutladı

20 Aralık 2020 Pazar 15:19 Güncel

Tüm Bel-Sen Kocaeli yönetimi adına konuşan Şube Başkanı Erdal Karakuş, “Sendikasız demokrasi, toplu sözleşmesiz sendika olmaz” şiarıyla kurulup, kamu emekçileri adına ilk toplu sözleşmeyi imzalayan yerel yönetim emekçilerinin gerçek örgütü Tüm Bel Sen’in 30. kuruluş yılı kutlu olsun. Emek, demokrasi, barış ve özgürlükler mücadelesinde 30 yıllı geride bıraktığımız bu gün bizler için sadece bir kutlama günü değil aynı zamanda mücadelemizi daha da ileri taşıma günüdür. İçinden geçtiğimiz günler insanca yaşam koşullarımızın her geçen gün daha da daraltıldığı zorlu ve çetin günlerdir. Tüm insanlığın yaşamını tehdit eden pandemi koşullarında emekçilere ya sağlıksız koşularda çalışarak virüsten ya da işsiz kalarak açlıktan ölmeyi dayatan neo-liberalizmin baskı ve sömürü uygulamaları her geçen gün daha da yoğunlaşıyor. İşyerlerinin kapanması ya da patronları kar hırsıyla yüz binlerce emekçi işsizliğe ve geleceksizliğe itiliyor. Ekonomik krizin tüm faturası emekçilere, yoksullara kesilerek pandemi bahanesiyle var olan haklarımız da gasp edilmeye, kölelik koşullarında yaşama zorlanıyoruz.

MÜCADELEYE DEVAM

İşte biz Tüm Bel Sen'liler de kökleri bu toprakların yüzyıllar öncesine dayanan bu direniş geleneğinin bir parçası olarak 30 yıldır her türlü baskı ve zulme karşı kesintisiz bir şekilde sürdürdüğümüz mücadelemizi geçmiştekinden çok daha kararlı bir şekilde devam ediyoruz. Laik ve demokratik bir ülke, baskı ve sömürünün olmadığı gerçek bir adalet, barış ve özgürlük için her gün daha kararlı, her gün daha güçlü mücadeleye devam ediyoruz. Çünkü özgürlüklerin daim olduğu çağdaş bir ülkede eşitliği, kardeşliği ve barış içinde birlikte bir yaşamı yaratacak olanlar bizleriz. Gelecek güzel günleri, birliğimiz, dayanışmamız ve mücadelemizle yaratacağımıza olan inancımızla tüm örgütümüze saygı ve sevgilerimizi sunuyor, daha nice yıllarda birlik ve mücadelemizin sürmesi dileğiyle bir kez daha 30. kuruluş yılımızı kutluyor,  bugüne dek Kocaeli’de yürüttüğümüz mücadelemizin halkımız ve kamuoyuna ulaşmasını sağlayan fedakar Kocaeli basın emekçilerimize sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Gazeteci Zafer Özdemir için taze plazma ve trombosit bağışı çağrısı

Gazeteci Zafer Özdemir için taze plazma ve trombosit bağışı çağrısı