28 Kasım 2020 Cumartesi

Türeyen: MHP’nin adayı değilim

Türeyen: MHP’nin adayı değilim

Ekim ayında gerçekleşecek Kocaeli Baro Başkanlığı seçimlerinde aday olacağı ifade edilen Semih Türeyen, "MHP'nin baro adayı" gibi bir ibareyi kabul etmem mümkün değildir" dedi.

22 Eylül 2020 Salı 10:14 Güncel

Geçtiğimiz hafta ‘MHP’nin Baro Başkan Adayı’ olarak lanse edilen ve Ekim ayında gerçekleşecek Kocaeli Baro Başkanlığı’na aday olacağı ifade edilen MHP İzmit İlçe Başkan Yardımcısı Semih Türeyen sosyal medya hesabından yazılı açıklama yayınladı. Türeyen, yaptığı açıklamada baro adaylığı hakkında konuştu. Türeyen, “Avukatların siyaset yapmalarından daha doğal ve doğru bir şey yoktur. Ancak baroların siyaset yapması söz konusu olamaz. Bu nedenle mensubu olmaktan gurur duyduğum halde "MHP'nin baro adayı" gibi bir ibareyi kabul etmem mümkün değildir. Bu CHP için de geçerlidir, AK Parti için de. Bu tanım mensubu bulunduğum Milliyetçi Hareket Partisi anlayışına da uygun değildir.”

“BÜYÜKLERİM İLE İSTİŞARE ETTİKTEN SONRA”

MHP İzmit İlçe Başkan Yardımcısı Semih Türeyen açıklamalarının devamında, “Siyasi partilerin mensupları baroda görev alabilirler ancak siyasi partilerin baro başkan adayları, yönetim adayları diye bir kavram asla doğru değildir. Bu durumda, "meslektaşlarım ve meslek büyüklerimiz ile istişare ettikten sonra ancak bazı görevlere talip olabilirim." şeklindeki açıklamamın "Partili Baro Başkan Adayı" şeklinde yorumlanmasının doğru olmadığını, baro başkanlığı hususunda herhangi bir açıklamamın olmadığını başta değerli meslektaşlarımın ve kamuoyunun bilgisine arz ederi

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Kümelenme ve İMES Kariyer ile sanayinin gücü artacak

Kümelenme ve İMES Kariyer ile sanayinin gücü artacak