23 Eylül 2020 Çarşamba

Türk Diyanet Sen’de Karadaşlı güven tazeledi

Türk Diyanet Sen’de Karadaşlı güven tazeledi

Türk Diyanet Vakıf-Sen’in olağanüstü kongresinde mevcut başkan Mehmet Ali Karadaşlı yeniden başkan seçildi

06 Eylül 2020 Pazar 15:02 Güncel

Kocaeli Şubesi bünyesinde yer alan Sakarya ve Yalova illerinin ayrılarak yeni şube kurma yetkisi alması nedeniyle Türk Diyanet Vakıf-Sen Kocaeli Şubesi olağanüstü kongre yapma kararı aldı. Sadece Kocaelili üyelerin oluşumuyla yapılacak olan Türk Diyanet Vakıf-Sen’in olağanüstü kongresi dün Türk Eğitim Sen 1’Nolu şubenin konferans salonunda gerçekleşti. Numan Uysal’ın görevi bıraktıktan sonra yaklaşık 2 yıldır Türk Diyanet Vakıf-Sen Kocaeli Şube Başkanlığını yürüten mevcut başkan Mehmet Ali Karadaşlı, kongreye tek aday olarak seçime girdi.  Ayrıca 450 üyesi bulunan derneğin 1. olağanüstü genel kurulunda oy kullanma hakkı bulunan 96 delege; 7 yönetim, 5 denetim ve 5 disiplin kurulu üyesini seçti.

“KENDİLERİNE ZARAR VERİYORLAR”

Kongrenin Divan Başkanlığını Kamu Sen İl Temsilcisi Orhan Kütük üstlendi. Kongreye; Türk Büro Sen Başkanı Cihat Çoban, Türk Tarım ve Orman Sen Başkanı Çetin Keskin, Türk Eğitim Sen Başkanı Yaşar Şanlı ve sendika yöneticileri katıldı. Açılış konuşmasını yapan Başkan Adayı Mehmet Ali Karadaşlı,  Sakarya’nın Akyazı ilçesinde meydana gelen kız çocuğuna yönelik cinsel istismar olayında tutuklanan Uşşaki tarikatı lideri Eyüp Fatih Şağban hakkında konuştu. Karadaşlı, “Devletimizden cinsel taciz, cinsel istismar gibi suçlarda cezaların daha da arttırılmasını istiyoruz.  Din önce insan olmayı emreder. İnsanların dini duygularını istismar ederek İslam'a değil kendilerine zarar veriyorlar. Bu şarlatanların gerekli  cezaları almasını talep ediyoruz” dedi.

“ÖZLÜLÜK HAKLARINA İYİLEŞTİRME YAPILSIN”

Karadaşları sözlerini şöyle sürdürdü: “Türk Diyanet Sen’in başarılı olmasında emeği geçen üyelerimizi canı gönülden tebrik ediyorum. Sendikamız sadece ücret sendikacılığı yapmıyor. Üyelerin yanında yer alarak ondalara destek olmaya çalışarak, sosyal hayata dair beklenti ve taleplerini yerine getirmeye çalışıyoruz. Kocaeli’nin en dinamik STK’sıyız. Şehrin gündemi bizim gündemimiz. Din görevlilerinin şehirle bütünleşmesi gerekiyor. Her zaman üyelerimizin yanındayız. Üyelerimizin bizden talepleri var. 3600 ek gösterge isteyen üyelerimiz var. Kuran kursu öğretmenlerimiz, kendilerine öğretmen statüsü verilmesini istiyor. Sözleşmeli memur kadrosunda çalışan personelimiz direk memur kadrosuna geçmek istiyor. Özlülük haklarına iyileştirme yapılmasını talep ediyorlar.”   dedi

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Yahya Kaptan’da silahlı saldırı!

Yahya Kaptan’da silahlı saldırı!