24 Ekim 2020 Cumartesi

Türk Dünyası Belediyeler Birliği Başiskele’de toplandı

Türk Dünyası Belediyeler Birliği Başiskele’de toplandı

30 ülkeden 1170 üyesi bulunan Türk Dünyası Belediyeler Birliği(TDBB) Yönetim Kurulu toplantısı, Başiskele Belediye Başkanı Yasin Özlü’ nün ev sahipliğinde gerçekleştirildi

08 Eylül 2020 Salı 15:08 Güncel

30 ülkeden toplam bin 170 üyenin bulunduğu Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) Eylül ayı Yürütme Kurulu Toplantısı bugün Başiskele Belediyesi ev sahipliğinde Başiskele TRYP by Wyndham Lastik İş Otel’de gerçekleşti. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’ın başkanlık yaptığı toplantıya Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Başiskele Belediye Başkanı Yasin Özlü, Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy, Altındağ Belediye Başkanı Doç. Dr. Asım Balcı, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın ve TDBB Genel Sekreteri Dr. Fahri Solak katıldı.

 BÜYÜKAKIN’ I İLGİYLE TAKİP EDİYORUZ

Yürütme kurulu öncesi yapılan basın açıklamasında, pandemi sürecinde belediyelerin çalışmaları hakkında bilgilendirme yapıldı. Birlik Başkanı ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, "Kocaeli bizim açımızdan farklı bir anlamı var. Karaosmanlığından devraldık. Kendisinin büyük hizmetleri oldu bize. Birliğimize hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Önemli görevler üsttlendi bizde onu yürütmek için çaba gösteriyoruz. Kocaeli’de bir dizi ziyaretlerde bulunduk. Ayrıca Başiskele Belediye Başkanımız Yasin Özlü de çok önemli katkılarda bulunuyor. Kendisine başarılar diliyoruz. AK Parti belediyelerinin önemli şehirlerinden biri Kocaeli dir. Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir Büyükak’ın da projeleriyle önemli işler yapıyor. Kendisini ilgiyle takip ediyoruz” ifadelerini kullandı.

BAŞİSKELE’DE GÜZEL İŞLER PLANLIYORUZ

Konya Büyükşehir Belediye Başkanın ardından Başiskele Belediye Başkanı Yasin Özlü kısa bir konuşma gerçekleştirdi. Özlü konuşmasında, “Bir kardeşiniz olarak sisin gibi belediyeciliğin doğayen isimlerini görmek bize güç veriyor. Katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Böylesine önemli bir kurulda benim gibi bir kardeşine yürütme kurulunda görev verdiği için teşekkür ediyorum. Çok büyük bir kuruluşta görev almak bizim için de tecrübe oluyor. Bu tecrübeleri ilçemize kazandırıyoruz. Birlikte güzel işler yapmaya alışıyoruz. Başiskele’de güzel işler yapmak için bir toplantı yapıyoruz.” dedi.

VALİ YAVUZ VE BÜYÜKAKIN’A ZİYARET

Toplantı sonrası misafir heyet Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ı ve Kocaeli Valisi Seddar Yavuz’u makamında ziyaret edecek. Daha sonra ise toplantıya katılan belediye başkanları, Büyükşehir Belediyesi'ne ait Diriliş Kampı'nda iki gün konaklayacaklar.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

İçişleri Bakanlığı'ndan toplu taşıma ve maske genelgesi

İçişleri Bakanlığı'ndan toplu taşıma ve maske genelgesi