01 Aralık 2020 Salı

Türkiye'ye örnek merkez: Körfez'in can dostları çok şanslı

Türkiye'ye örnek merkez: Körfez'in can dostları çok şanslı

Körfez Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Bakım Evi ve Rehabilitasyon Merkezi, ilçedeki kedi ve köpeklerin yaşamlarını sağlıklı sürdürebilmeleri için tüm imkanları seferber ediyor

27 Ekim 2020 Salı 11:56 Güncel

Körfez'de yaşayan sokak hayvanları, Körfez Belediyesi Veteriner İşleri'nin koruması altında. Yeni Yalı Mahallesinde İtfaiye yanında yer alan Rehabilitasyon Merkezi, sokakta yaşayan hayvanlar için adeta bir hastane görevi yapıyor. Acil durumlar haricinde sahipsiz hayvanlara bakım, tedavi, kısırlaştırma ve yuva bulma gibi hizmetlerin verildiği merkez, Veteriner Hekim Arzu Demirhan Ergeç ve yardımcı ekibi sayesinde sessiz dostların tedavi gördüğü yer oldu. Rehabilitasyon merkezinde, kısırlaştırma, diş çekimi, doku ameliyatı, göz enfeksiyonları, enfeksiyonlar, aşılama ve parazit tedavisi gibi uygulamalar yapılıyor. Merkezde, sahipsiz sokak hayvanlarına bakım yapılırken, vatandaşlar veya ihbar ile zabıta tarafından alınıp getirilen hayvanlar tedavi ediliyor.

ÖRNEK MERKEZ

Daha önce kaderlerine terk edilen hayvanlar, merkezin açılmasıyla adeta bir hastaneye kavuşurken, çalışmaları duyan diğer ilçelerde de vatandaşlar benzeri yerlerin açılmasını ve hizmetlerin verilmesini istiyorlar. Körfezli vatandaşlar, burada gördükleri kaliteli ve güler yüzlü hizmetten son derece memnun kalırken, örnek merkezde hayvan severler bir araya gelerek sohbet edip, yapılmasını istedikleri çalışmaları da iletiyorlar. Körfez Belediyesi Veteriner İşleri Merkezi, sokak ortamından kendilerine gelen hayvanların bakım ve tedavilerini yaptıktan sonra, bu hayvanları sahiplenmek isteyenlere de yardımcı oluyor. Ayrıca Körfez'de yaşayan hayvanseverlerle de çeşitli etkinlikler yaparak sokaktaki hayvanların daha iyi şartlarda yaşamaları için çabalıyorlar.


Veteriner Arzu Demirhan Ergeç

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Süleyman Akyüz’den destek ziyareti

Süleyman Akyüz’den destek ziyareti