22 Ocak 2021 Cuma

Türkkan, Gölcük TOKİ konutlarını sordu!

Türkkan, Gölcük TOKİ konutlarını sordu!

İYİ Parti Grup Başkan Vekili Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan Gölcük Sivritepe TOKİ Konutları’nda doğalgaz başta olmak üzere eksikliklerin tamamlanamadığını, burada oturanların sıkıntılarının havaların soğuması ile birlikte daha da arttığını söyledi 

21 Kasım 2020 Cumartesi 16:35 Güncel

Gölcük Sivritepe TOKİ Konutları’nda doğalgaz başta olmak üzere eksikliklerin tamamlanamadığı, burada oturanların sıkıntılarının havaların soğuması ile birlikte daha da arttığı basında yer almıştı. İYİ Parti Grup Başkan Vekili Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan konuya duyarsız kalmadı. Burada oturan vatandaşların sesi olan Türkkan, sıkıntıların bir an önce giderilmesi için konuyu TBMM gündemine taşıdı. Türkkan, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un cevaplaması isteği ile soru önergesi verdi. 

DOĞALGAZ SIKINTISI

Önergesinde, “Kocaeli Gölcük’teki Sivritepe TOKİ Konutları’nda oturanlar uzun zamandır sıkıntı yaşamaktadır. Devam eden pandemi süreci ve havaların soğumasına rağmen Gölcük Sivritepe TOKİ Konutlarında problemler devam etmekte, burada yaşayanlar mağdur edilmektedir.” diyen Türkkan, 541 hanenin yaşadığı konutlarda oturanların her ay 130 TL aidat ödemelerine rağmen evlerin birtakım eksikliklerinin hala giderilmediğinden, doğalgaz konusunda sorun yaşamaları nedeniyle ısınamadıklarından ve özellikle çocuklarının ve yaşlıların bu nedenle hasta olduklarından yakındığını belirtti.
Türkkan, vatandaşların, sıkıntılarının çözülmesi noktasında muhatap bulamadıklarını da vurguladı.

NEDEN HALA GİDERİLEMEDİ?

İşte Türkkan’ın soruları:

1- Kocaeli Gölcük’te 541 hanenin yaşadığı Sivritepe TOKİ Konutları’ndaki eksiklikler nelerdir, bu eksiklikler neden hala tam anlamıyla giderilmemiştir?

2- Sivritepe TOKİ Konutları’nda doğalgaz konusunda yaşanan sıkıntı nedir, havaların soğumasına rağmen bu konudaki sıkıntı neden hala giderilmemiştir, tadilat neden daha önce yapılmamış ve bu zamana kadar yetiştirilememiştir?

3- Sivritepe TOKİ Konutları’nda oturanlar sıkıntılarının çözümü noktasında neden muhatap bulamamaktadır, bu konuda sorumluluk kime aittir?

4- Doğalgaz konusundaki sıkıntı tam anlamıyla ne zaman giderilecek, burada yaşayanlar evlerinde hangi tarihten itibaren ısınmak için doğalgazı sıkıntısız bir şekilde kullanabileceklerdir?

5- Düzenli olarak aylık 130 TL aidat ödemelerine rağmen ödedikleri paranın karşılığını alamadıklarından yakınan ve hala sıkıntıları devam eden vatandaşların bu zamana kadar ödedikleri paranın iade edilmesi, eksiklikler tamamlanıncaya kadar aidat alınmaması düşünülmekte midir, vatandaşların bu konudaki mağduriyeti nasıl giderilecektir?

6- Sivritepe TOKİ Konutları’ndaki bütün eksiklikler ne zaman tam anlamıyla tamamlanmış olacaktır?

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Kocaelispor Futbol Şube Sorumlusu görevi bıraktı

Kocaelispor Futbol Şube Sorumlusu görevi bıraktı