23 Ağustos 2019 Cuma

Uçamayan ebabile sahip çıktılar

Uçamayan ebabile sahip çıktılar

Derince'de yaşayan Tarık Aşçı, evinin önünde bulduğu uçamayan ebabili alarak, veterinere ne yapması gerektiğini sordu. Tarık Aşçı sıcak tutup, şerbetli su verdiği kuşu, tedavisi için belediye ekibine teslim etti

14 Mayıs 2019 Salı 16:11 Güncel

Derince Yenikent Mahallesi'nde yaşayan gemi kaynakçısı Tarık Aşçı, dün işten eve döndüğü sırada çalıların arasında bir hareketlenme olduğunu gördü. Çalılığın yanına giden Aşçı, yaprakların arasında bir kuş olduğunu gördü. Aşçı, kuşu eve götürdü. Tarık Aşçı, kuşa gece boyunca evinde baktı. Kredi ve Yurtlar Kurumu'nda güvenlik görevlisi olan komşusu Emrah Başarslan'dan da yardım isteyen Aşçı, internette yaptığı araştırmada bulduğu kuşun ebabil olduğunu öğrendi. Bunun üzerine Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ekiplerine haber veren Aşçı, kuşu eve gelen ekiplere teslim etti. Vücudunda herhangi bir yara olmayan ebabil, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi'ne götürüldü.

ÇALILIKLARIN İÇİNDE BULDUM

Tarık Aşçı, kuşu kedilerin yememesi için çalıların arasından aldığını söyleyerek, "İşten gelirken çalılıkların içinde buldum. Kediler alıp yemesin diye yakalayıp eve getirdim. Sonra veterinere ne yapmam gerektiğini sordum. Veteriner sadece sıcak tutmam gerektiğini söyledi. Ben de pamuklu bir beze sarıp evde muhafaza ettim. Sabah da yine veterinerden aldığım talimatla şerbetli su verdik" dedi.

İNTERNETTE ARAŞTIRMA YAPTIK

Emrah Başarslan ise kuşu bulduktan sonra internette araştırma yaptıklarını belirterek, "Komşum, bahçede bulmuş. İnternetten bakıp ebabil olduğunu öğrendik. Kanatlarına baktık herhangi bir yara bulamadık ama kaburgalarında incinme olabilir. Bu kuşun özelliklerine baktık. Su vermeye çalıştık. Ebabil olması ayrıca güzel oldu. Ama uçamaması da bizi üzdü" diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

İzmit Belediyesi’nin toplam borcu belli oldu

İzmit Belediyesi’nin toplam borcu belli oldu