11 Ağustos 2020 Salı

Ünlü: AK Parti yaptı, İzmit 60 milyon kazandı

Ünlü: AK Parti yaptı, İzmit 60 milyon kazandı

AK Parti İzmit Belediye Meclis Üyesi Hayrettin Ünlü, Hazine’den İzmit Belediyesine alınan 900 bin TL’lik arazide yükselen Vadi Kent İzmit Konutları’ndan İzmit halkının 60 milyon TL kazanacağını açıkladı

08 Temmuz 2020 Çarşamba 12:58 Güncel

AK Parti İzmit Belediye Meclis Üyesi Hayrettin Ünlü, İzmit Gültepe Mahallesi’nde yapımı tamamlanan Vadi Kent Konutları’ndan İzmit Belediyesi’nin kasasına yaklaşık 60 milyon TL girmesi beklendiğini belirterek şunları söyledi: “AK Parti belediyeciliğin en iyi örneklerinden biri Vadi Kent İzmit konutlarıdır.

Yaklaşık 3 yıl önce Hazine’den 900 bin TL’ye alınan arazi, kat karşılığı ihale edildi. İzmit Belediyesi’nin kasasından başka para çıkmadan 123 adet daire, iş yeri ve villa sahibi oldu. Şimdi bu konutların yaklaşık değeri 60 milyon TL olarak hesaplanıyor. Satışla ilgili yetkiyi İzmit Belediye Başkanına Temmuz ayı meclis toplantısında verdik.

Diliyoruz ki, buradan elde edilecek gelir, partizan yaklaşımlarla kullanılmadan, İzmit halkının doğrudan faydalanacağı projelere harcansın. Bu proje sayesinde hem şehrimiz güzelleşti, hem de belediyemize ciddi bir kaynak sağlandı. AK Parti belediyeciliğin en iyi örneklerinden biri Vadi Kent İzmit Konutlarıdır.

Halkımıza hayırlı, uğurlu olsun. Bu vesile ile bu güzel konutlarda oturmaya başlayan değerli hemşehrilerimizin sorunları ve ihtiyaçları için de gerekli uyarıları yetkililere yaparak, eksiklerin giderilmesini istedik. İzmit Belediyesinin yol, peyzaj gibi ihtiyaçları hızlıca yerine getirerek, konutlarda huzurlu bir yaşamın başlamasını sağlamasını bekliyoruz. Çevresine değer katan bu projeyi İzmit’e kazandırmaktan çok mutluyuz” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Güleryüz Nalburiye’den iyi haber geldi

Güleryüz Nalburiye’den iyi haber geldi