07 Haziran 2020 Pazar

Ünlü: Dayan Kocaeli, evinde kal Kocaeli

Ünlü: Dayan Kocaeli, evinde kal Kocaeli

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü sosyal medya üzerinden yaptığı canlı yayında, “Önce kendimizi koruyacağız. Hem devletin, hem hükümetin hem de ilimizdeki pandemi kurulunun aldığı kararlara uyacağız. Dayan Kocaeli, evinde kal Kocaeli” dedi

31 Mart 2020 Salı 16:37 Güncel

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü, sosyal medya üzerinden canlı yayınla bir basın açıklaması yaptı. Ünlü canlı yayında yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Salgın küresel olduğuna göre mücadele yöntemi de küresel olmalıdır. Önyargılar bir yana itilip ortak akıl çemberinde buluşulmalıdır. Bizim anlayışımıza göre insan yaşamalı ki devlet yaşasın. Bugüne kadar her salgının önüne nasıl geçilmişse COVID-19’un da önüne geçilecektir. Türkiye olarak bu mücadeleyi kazanacağız bundan asla kuşkumuz yoktur. En az kayıp ve hasarla virüs dönemini de atlatacağız. Bilerek veya bilmeyerek mücadeleyi sekteye uğratmak isteyenlerin varlığı dikkatlerimizi çekmektedir. Korku aşılamaya, endişe üretmeye özellikle çabalayanların bulunması başlıca sorundur.

KARAMSARLIK NEYİN NESİDİR?

2018’de günde ortalama 3 bin 368 trafik kazası meydana gelmiş. Ortalama her gün 19 kişi hayatını kaybetmiştir. 2018’in tamamında 6 bin 675 kişi hayata veda etmiştir. 2019 yılında 418 bin trafik kazası meydana gelirken 2 bin 524 insanımız da hayatını kaybetmiştir. O zaman COVID-19 salgınındaki karamsarlık neyin nesidir?

ASILSIZ İDDİALARI CİDDİYE ALMAYALIM

Bu karamsarlığı devamlı körükleyenler neye ve kime hizmet etmektedir? Virüsü hafife alalım demiyorum. Sadece korku ve kaygıyı engelleyelim istiyorum. Televizyonlardan adeta terör estiren, bilip bilmeden toplumun ruh sağlığına zarar veren provokatörlere kulaklarımızı kapatalım. Hem evde kalalım; hem de asılsız iddiaları ciddiye almayalım.

SAĞLIK ÇALIŞANLARI BAŞIMIZIN TACIDIR

COVID-19’u birlik, beraberlik ve kardeşlikle kazanacağız. Hiçbir vatandaşımız telaşa kapanmasın. Türkiye güçlü bir ülkedir. Sağlık sistemimiz çok güçlüdür; bugüne kadar yapılan yatırımlar boşuna değildir. Türk hekimleri şifadır, tecrübedir, kabiliyettir, fedakarlıktır, umuttur. Bütün sağlık çalışanları başımızın tacıdır.

BAŞARILI BİR ÇALIŞMA SERGİLEMEKTEDİR

Dayan Kocaeli. Kocaeli’deki pandemi kurulunun, büyükşehir belediyesinin aldığı kararlar ve uygulamalara bakıldığında diğer illere nazaran başarılı bir çalışma sergilemektedir. Kocaeli valimize, büyükşehir belediye başkanımıza, pandemi kurulu üyelerine, sağlık çalışanlarına teşekkür ediyoruz.

MHP KRİZ MASASI KURMUŞTUR

Büyükşehir belediyemizin yapmış olduğu çalışmalar önem arz etmektedir. Büyükşehir belediyesi ve pandemi kurulunun yapmış olduğu çalışmaları çok yakından takip ediyoruz ve desteklemeye de devam edeceğiz. MHP, bir kriz masası kurmuştur. 12 tane ilçe başkanıyla beraber kurduğu kriz masasında meclis üyeleri de yer almaktadır. Eksik var, devlet nerede demek yok. Görülen problemi çözmek üzere bu görevi aldık.

HER KESİMİN SESİ OLACAĞIZ

Vatandaşın sesi olun, dinleyin ve problemini çözün. Vatandaşın problemini çözmek için ayağa kalkın. Milletimizin yanında olmaya devam edin. Sağlık çalışanlarımızı koruyacağız, kimseye laf ettirmeyeceğiz. Güvenlik güçlerine yardımcı olacağız. İşçi arkadaşlarımızın sorunlarında da yanında olacağız. Her kesimin sesi olacağız.

HATIRLATMAK ZORUNDAYIZ

Milliyetçi Hareket Partisi’nin her ferdi bu geceden itibaren her yönetici arkadaşım, kendi telefon rehberindeki Kocaelilileri, dava arkadaşlarımızı, mahalle başkanlarımızı en az 10 ile 20 kişiyi arayarak hal hatır soracak, bir derdi var mı yok mu not alacaktır. Saha programlarında tanıştığımız muhtarlarımızı ve insanları telefonlarla arayarak onları unutmadığımızı hatırlatmak zorundayız.

İHTİYACI OLAN HERKESE

Bunu tüm Kocaeli teşkilatlarımız eş zamanlı olarak arayacak; pazartesi günü yapılan toplantılarda dile getirilecektir. Hedefimiz Ramazan Bayramı’na kadar 350 bin tane Kocaeliliye dokunmaktır. Bu zorlu günleri geçirdiğimiz bugünler geçtiğinde bizim vatandaşlarımızın ‘Neredeydin’ sorusunu sormama adına derdi olan, ihtiyacı olan herkese bu vasıtayla dokunmak zorundayız.

ALDIĞI KARARLARA UYACAĞIZ

Biz de insanız, biz de kendimizi korumak zorundayız. Hiçbir zaman unutmayalım ki biz Ülkücüyüz. Biz her zaman nasıl milletimizin yanında olduysak aynı şekilde yanında olmak zorundayız. Önce kendimizi koruyacağız. Hem devletin, hem hükümetin hem de ilimizdeki pandemi kurulunun aldığı kararlara uyacağız. Dayan Kocaeli, evinde kal Kocaeli.”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

MHP'li o isimde korona çıktı

MHP'li o isimde korona çıktı