28 Eylül 2020 Pazartesi

Ünlü, “İl Kongresi tek adaylı olacak”

Ünlü, “İl Kongresi tek adaylı olacak”

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, haftalık olağan basın toplantısında geride bıraktıkları ilçe kongreleri ve Eylül ayı içerinden gerçekleşecek il kongresi hakkında değerlendirmelerde bulundu. Ünlü, ayırca yerel ve ulusal gündemi de değerlendirdi.

25 Ağustos 2020 Salı 17:15 Güncel

Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü, partisinin il başkanlığında haftalık olağan basın açıklamasını gerçekleştirdi. Ünlü basın açıklamasında, geçtiğimiz hafta sonu tamamlanan ilçe kongrelerin ve gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Ünlü, “İl kongremiz en kısa sürede yapılacak. Bu konuda genel merkezden talimat bekliyoruz. İl kongresi tek adaylı olarak gerçekleşecek.” dedi.

“DAHA ÇOK REZERV VAR”

Basın açıklamasına Zonguldak Ereğli’de bulunan doğalgaz rezervi ile ilgili konuşarak başlayan İl Başkanı Ünlü, “21 Ağustos cuma günü milleti sevince boğan bir haber Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından verildi. Ülkemizde 320 milyar metreküp doğalgaz rezervi bulundu. Bu keşif Türkiye’nin enerji konusunda makus talihini yenmesi adına göz kamaştırıcıdır. Türkiye' de enerjide dışa bağımlıyız. Bu bulunan rezerv strateji gücümüze güç katacaktır. Ekonomik sorunlarımıza katkıda bulunacak. Başkalarına duyulan ihtiyacımızı azaltacaktır. Çıkarılmayı bekleyen daha çok rezerv olduğu bilinmektedir.

“GÖZLER ÖNÜNE SERMİŞTİR”

Ancak Turkiye'nin diriliş azminden ürken, parlak ufuklara ulaşma amacından rahatsız olan köksüzler lobisi bu defa da nice emekle bulunan doğalgaz yatağını karalamaya, küçük göstermeye, değersizleştirmeye kalkışmışlardır.Karadeniz'de belirlenip üretime ve ticarileşme aşamasina geçecek doğalgaz kuyusu kötü niyetlilerin ipliğini bir kez daha pazara çikarmiş, Vicdan ve ahlaklarinin bütünüyle iflas ettiğini ibretlik şekilde gözler önüne sermiştir.” dedi.

DOĞAL AFETLE ÜZÜLDÜK

Açıklamasına Karadeniz’de meydana gelen sel felaketinden duyduğu üzüntüyü dile teirerek devam eden MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, “Doğalgazla ümitlenen milletimiz doğal afetle üzülmüştür. Şehit olan kahramanlarımıza ve vatandaşlarımıza baş sağlığı diliyoruz. Karadeniz'de belirlenip üretime ve ticarileşme aşamasina geçecek doğalgaz kuyusu kötü niyetlilerin ipliğini bir kez daha pazara çikarmiş. Vicdan ve ahlaklarinin bütünüyle iflas ettiğini ibretlik şekilde gözler önüne sermiştir.

KONGRELERİMİZİ TAMAMLADIK

13.Olağan ilçe kongrelerimizi tamamlandık Kongrelerimiz Kartepe ile başlayıp Dilovası ile bitti. Pandemi kurallarına uygun olarak kongrelerimizi tamamladık. Bu çalışmalar rapor halinde hazırlanıp genel merkeze gönderildi. İl kongremiz en kısa sürede yapılacak. Bu konuda genel merkezden talimat bekliyoruz. İl kongresi tek adaylı olarak gerçekleşecek.” dedi.

“MHP TARİHİNDENBİR İLK”

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları ile ilgili sorulan soruya yanıt veren Ünlü, “Koronayla ilgili vakaların artmasıyla ilgili devletin aldığı bir önlem olarak bakıyorum bunda kimse art niyet aramasın. Türkiye Cumhuriyeti güçlü bir devlettir. Devletin denetimleri arttırdığı bugünlerde MHP kongrelerini yapmıştır ve kongrelerine seyirci almamıştır. Seyircisiz ilçe kongreleri MHP tarihinde bir ilktir. Seyircisiz il kongresinin yapıldığı bir günde 30 Ağustos’un salgın nedeniyle ertelenmesi, devletin salgınla ilgili vatandaşlarımızın zarar görmemesiyle ilgili aldığı bir önlemdir.” İfadelerini kullandı.  

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

İzmit Belediyesinden kulüplere malzeme desteği müjdesi

İzmit Belediyesinden kulüplere malzeme desteği müjdesi