18 Ocak 2021 Pazartesi

Uzaktan eğitim alan kızıyla birlikte, okuma yazma öğrendi

Uzaktan eğitim alan kızıyla birlikte, okuma yazma öğrendi

Darıca'da ilkokul 1’inci sınıf öğrencisi 7 yaşındaki kızı Sacide ile birlikte, öğretmenlerden habersiz uzaktan eğitim derslerine katılan Meryem Sahat (38), okuma yazma öğrendi

08 Ocak 2021 Cuma 11:55 Güncel

Okuma ve yazma bilmeyen 4 kız çocuğu annesi Meryem Sahat, Darıca Ressam Osman Hamdi Bey İlkokulu 1’inci sınıf öğrencisi kızı Sacide Nur ile birlikte evde ekran başına geçerek uzaktan eğitim derslerine katıldı. Öğretmenlerden habersiz olarak kızıyla birlikte dersleri takip eden Meryem Sahat, azmi sayesinde okuma ve yazmayı öğrendi. Meryem Sahat okuma yazma öğrenmesinin ardından bu durumu kızının sınıf öğretmeni Pervin Dalhasanoğlu ileterek, ''Hocam Allah razı olsun, ben de derslere size söylemeden katıldım ve sayenizde ben de artık okuyorum, Allah razı olsun" dedi.

ÖĞRENMENIN YAŞI YOKTUR

Sınıf öğretmeni Pervin Dalhasanoğlu ise bu durum karşısında çok duygulandığını ifade ederek, "Çok mutlu oldum, okuma yazmayı öğrendiğiniz için sizi tebrik ederim. Bu azminizle birçok kişiye örnek olacaksınız. Okumanın öğrenmenin yaşı yoktur. Her zaman yanınızdayım" diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Kavaklı sahil caddesi yol genişletme projesi başladı

Kavaklı sahil caddesi yol genişletme projesi başladı