05 Haziran 2020 Cuma

Vadi Besicilik’in sahibi Cezmi Çiçek: Müşterilerimiz artık telefonla bile kurbanlık alıyor!

Vadi Besicilik’in sahibi Cezmi Çiçek: Müşterilerimiz artık telefonla bile kurbanlık alıyor!

Vadi Besicilik’in ünü artık Kocaeli’yi aştı. İşlerini titizlikle ve teknolojinin sunduğu tüm olanakları kullanarak yaptıklarını belirten Vadi Besicilik’in sahibi iş adamı Cezmi Çiçek, “Vatandaşımız artık bize öyle güveniyor ki, kurbanını telefonla bile satın alıyor. Biz de bu güveni boşa çıkarmıyoruz. Sürekli olarak hedefimizi büyütüyoruz” dedi

06 Temmuz 2019 Cumartesi 17:42 Güncel

Gölcük Lütfiye Köyü’nde faaliyet gösteren Vadi Besicilik, bu yıl daha Kurban Bayramı gelmeden kendi rekorunu kırmış durumda. Büyükbaş hayvan denince ilk akla yer bu çiftlik. Modern tesisleri bulunan ve bölgenin en büyük besi çiftliği olan Vadi Besicilik’in sahibi iş adamı Cezmi Çiçek, en önemsedikleri şeyin müşterinin kendilerine olan güveninin devam etmesi olduğunu söyledi. Artık vatandaşların çiftliğe bile gelme ihtiyacı duymadan telefonla kurbanlık hayvan aldıklarını belirterek, bunun kendilerini onore ettiğini vurguladı. Yalova’dan Sapanca’ya, Sakarya’dan İstanbul’a tüm bölgeden müşterilerinin giderek arttığını belirten Çiçek, şunları söyledi:

BU YIL HEDEF 2 BİN

"Geçen yıl bin 300 büyükbaş kurbanlık hayvan kestik, bu yıl hedefimiz ise 2 bin. Bu hedefimizin şu anda yüzde 70’ni tutturduk. Önümüzde bir 35 gün gibi bir zaman kaldı. Hedefimizi şimdiden tutturduk diyebiliriz. Bizim Vadi Besicilik örnek bir firmadır. Burada iki tane modern mezbahanemiz var. Mezbahanelerimizden birtanesi Tarım Bakanlığı’ndan ruhsatlı, Marmara Bölgesi’ndeki ilk ve tek özel mezbahanedir. Bir mezbahanedin kapasitesi 500, diğerinin 700. Bu günlük kesim anlamında. Bu sene daha büyük ve hızlı bir talep var. Bunun üzerine biz de önlem olarak iki uygun otopark daha yaptık. Ondan sonra mezbahanelerdeki kesim ünitelerini ikiye çıkarttık. Yani sayıyı artırmak durumunda kaldık.”

KOCAELİ’Yİ AŞTIK

Markalaşmada Kocaeli’yi aştıklarını belirten Cezmi Çiçek, “Bizim en büyük özelliğimiz hayvanlara yedirdiğimiz yemler, hayvanların burada geçirmiş olduğu aşılama evreleri, bakımı ve bir de hayvanları sakladığımız tesis. Türkiye’de hayvanın içine insanın girmediği ender tesislerden biriyiz. Biz Kocaeli’de markalaştık, artık Kocaeli’yi de aştık. Bugün bakıyoruz ki müşterini yüzde 20’si İstanbul’dan. Avrupa yakasında oturan insanlar bizi buluyor. İnanın Silivri’den bile gelen müşterim var. Ayrıca bu yıl Yalova’dan da iyi bir müşteri potansiyeli oluştu. Daha öncesinde bu yoktu. Adapazarı, Sapanca buralardan da müşterilerimiz var. İnanın biz cumartesi, pazar müşterilerimize hizmet vermekte zorlanıyoruz. Bunu gördük ve buradaki satış ekibimizi çoğalttık” dedi.

İZMİT’TE DE OFİSİMİZ VAR

Müşterinin kendilerine en kolay şekilde ulaşması için bazı girişimlerde de bulunduklarını belirten Çiçek, “Kurban satışı için İzmit Yürüyüş yolunda ofisimiz mevcut. Geçen yılda vardı bu ofis. Bu sene bu ofisin çok faydasını gördük. İlgi gerçekten fazla oldu. Geçen yıl İzmit ofisimizde toplam 100 hayvan satmıştık, bu yıl ise şu zamana kadar o rakamın çok üstünde bir satış var” diye konuştu. 

HEDEF ÇOK BÜYÜK

Gelen bu başarılardan sonra hedef büyüttüklerini de belirten Cezmi Çiçek, “İstanbul Pendik’de büyük bir arazi almak istiyorum. Bu konuyu takip ediyorum, pazarlık halindeyim. Oraya günlük 5 bin kapasiteli büyük bir mezbahane yapacağım. Yerin büyük bir kısmını zaten satın aldım, şimdi yanındaki yerleri satın alıyorum. Hayvanları Kurban Bayramı’ndan iki ay önce oraya götüreceğim. İstanbul’a hayvan satacağım. Tarih olarak hedefim ise 2021. 2021 yılında burayı kurmuş olmak istiyorum. Burası kesimden parçalamaya kadar her şeyin otomatik yapıldığı bir yer olacak. Etin, kemikten makinelerle ayrıldığı çok farklı bir sistem olacak. Şu anda onun sözleşmelerimi yapma aşamasına geldim, ihalesini yapacağım” şeklinde konuştu.

TELEFONLA HAYVAN ALIYORLAR

Kendilerine duyulan güvenin sorumluluklarını daha da artırdıklarını vurgulayan Çiçek şunları söyledi: “Bakın, önceden müşterilerimiz gelip hayvanını Vadi Besicilik’ten alıyordu, burada küpeyi takıyorduk. Şimdi vatandaş bizi arıyor, ‘Bizim kurbanlığa küpesini takın, fotoğrafını çekip bize atın, hayvanın fiyatını bize söyleyin’ diyor. Bu gerçekten bize insanların ne kadar güvendiğinin göstergesi. Bu bizi hem onore ediyor hem de işimizi daha da titiz yapmaya sevk ediyor. Bu çok ciddi bir güven ilişkisi. Bu anlamda sorumluluğumuz da artıyor.

BÜYÜK MARKALAR YARATTIK

Biz Kocaeli’de çok büyük işler yaptık, çok büyük markalar yarattık. Bugün bir Günebakan Kız Öğrenci Yurdu artık kendi alanında büyük bir marka. Şimdi Gürpınar Su’ya bakın, Türkiye’nin en büyük markalarından bir tanesi. İşin enterasan tarafı Türkiye’de besicilik faaliyeti ile ben Gölcük’te yıllardık vergi rekortmeniyim. Türkiye’de ikinci bir hayvancılık ile vergi rekortmeni olan kişisi yoktur. Yani besicilik yapıp da vergi rekortmeni olan ikinci bir şahıs yoktur. Yaptığımız her iş öyle. Yuvacık Su’da başardık, Gürpınar’da başardık. Vadi Besicilik olarak açtığımız kasap dükkanını görenler diyor ki, ‘Abi Avrupa’da yok böyle bir yer.’ Yani ben her zaman işimin en iyisini yapıyorum, marka oluşturuyorum.”

GÜZEL ŞEYLER YAŞIYORUZ

Çiçek son olarak şunları söyledi: ‘’Çok güzel şeyler yaşıyoruz, Vadi Et ve Süt Ürünleri’nin açılması Kocaeli’de büyük ilgi gördü. Bu iki firmamız birbirini olumlu anlamda tetikledi. Gerçekten Vadi Et ve Süt Ürünleri firmamız gözde bir firma oldu. Her anlamda özenerek, ciddi paralar harcayarak oluşturduk bu firmayı. Gelenler dekorasyonuna bile hayran kalıyor. Ardından “İste Vadiden Gelsin” diye bir internet sayfası kurduk. Bu sitenin güçlü bir alt yapısı var. Buradan gelen siparişler için soğutuculu araçlar aldık. İnsanlar firmamıza telefon açıp siparişini veriyor, biz yarım saat içerisinde soğutuculu araçla müşterilerimiz evine teslim ediyoruz.”

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Siz de Vadi Besicilik’in kaliteli ve sağlıklı kurbanlıklarını almak istiyorsanız, aşağıdaki iletişim adreslerinden satış ofisine ulaşabilirsiniz.

GSM: 0 530 140 26 68

GSM 2: 0 538 440 06 04

GSM 3: 0 530 545 78 18

ÇİFTLİK: 0 262 437 80 66

SATIŞ OFİSİ İZMİT: 0 262 322 15 51

https://www.vadibesicilik.com/

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

İK Platformu’ndan İŞKUR'a ziyaret

İK Platformu’ndan İŞKUR'a ziyaret