24 Ocak 2021 Pazar

Vali Yavuz denetime çıktı!

Vali Yavuz denetime çıktı!

Salgının yayılımını durdurmak amacıyla uygulanacak 4 günlük sokağa çıkma kısıtlaması başladı

31 Aralık 2020 Perşembe 22:53 Güncel

Kısıtlama ile birlikte yurt genelinde olduğu gibi Kocaeli genelinde de Koronavirüs tedbirleri ve kısıtlamalara uyulması amacıyla kurulan denetim noktalarında kontrollerde başladı. Kocaeli Valisi Seddar Yavuz da,  Kocaeli İl Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu, Kocaeli İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Ümit Albayı, Kartepe Kaymakamı Altuğ Çağlar ve Kartepe Belediye Başkanı Av. M. Mustafa Kocaman ve İl Emniyet Müdür Yardımcılarıyla birlikte kontrol noktalarını gezdi.

UMUTLA BAKMA ÖNEMLİ

Kontrol noktalarında görevli personelin yeni yılını kutlayan ve görevlerinde başarılar dileyen Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, “2020 yılı Pandemi sebebiyle oldukça zorbir yıl oldu. Bu sorunları çözerek yarınlara umutla bakmak önemli ve biz onu yapıyoruz. Bugün Pandemi sürecinde hükümetimizin almış olduğu tedbirler sayesinde dünyada en az ölümlerin yaşandığı, sağlık sistemi çökmeden bu süreci yürüttük. İyiyiz demek bizi geriye götürebilir o yüzden mücadeleye devam edeceğiz. Kocaelili vatandaşlarımıza bu dönemde tedbirlere uydukları için ve göstermiş oldukları mücadeleden dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

HUZUR DOLU BİR YIL DİLİYORUM

Yavuz, “Kocaeli’de yaşayan insanlar için değil tüm Türkiye için bir şeyin altını çiziyorum. Bu şehir sanayi şehridir, bu şehir Türkiye’yi dünya ile yarıştıran bir şehirdir. Tüm dünyaya ihracat yapan firmalarımıza başarılar diliyorum. Tüm belediyelere parantez açarak bizimle bu dönemde işbirliği gerçekleştirdiler. Bu başarıda onların da emeği olduğunu hatırlatmak istiyorum. Dayanışma ruhu ile bugünlere geldik. Bunu daha ileriye taşıyabiliriz. Bu şehirde uyuşturucu veya benzer başka bir şey konuşmak istemiyoruz. Bu şehrin huzuruna kasteden kim varsa bulundukları deliklerde bulacağız. Aziz milletimize sağlıklı ve huzur dolu bir yıl diliyorum” diye konuştu.

BAŞARILI BİR YIL OLDU

Kocaeli Valisinin ardından konuşan Kocaeli İl Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu  “Kocaeli Polisi açısından fevkalede başarılı bir yıl oldu. Asayiş, kaçakçılık suçlarında üst düzey bir performans ortaya koyduk. 2020 yılında 2019 yılına göre yüzde 50 oranında bir azalmanın olduğunu görüyoruz. Polisi ilgilendiren her açıdan 2020 yılı fevkalede bir yıl olmuştur. Polisimiz 4 milyona yakın insana HES kodu sormuş ve tedbirler konusunda vatandaşlara ikaz etmiş gerekli yerde ceza kesmiştir. Bütün arkadaşlarım Kocaeli’ye sonuna kadar hizmet etmiştir. 2021’de de bütün personelimiz ile vatandaşımızın güven ve huzur ortamının devamı için çalışacağız” şeklinde konuştu.  Açıklamalar sonrasında Vali Yavuz ve beraberindekiler personele  başarılar dileyerek kontrol noktasından ayrıldı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Büyükakın, emniyet mensuplarını unutmadı

Büyükakın, emniyet mensuplarını unutmadı