20 Ocak 2021 Çarşamba

Vali Yavuz öğretmenleri unutmadı

Vali Yavuz öğretmenleri unutmadı

Kocaeli Valiliği tarafından 24 Kasım Öğretmenler gününde emekli olan öğretmenlere hizmet ve şeref belgesi takdim edildi.

24 Kasım 2020 Salı 13:31 Güncel

Kocaeli Valiliği 24 Kasım Öğretmenler günü sebebiyle dün valilik makamı Akçakoca Toplantı Salonu’nda program düzenledi. Vali Seddar Yavuz’un yanı sıra programa Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın,  İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Ümit İlbayı, İl Emniyet Müdürü VeysalTipioğlu, İzmit Kaymakamı Şevket Cinbir, ilçe milli eğitim müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Törende İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafında öğretmenler günü dolayısıyla düzenlenen resim, şiir, kompozisyon ve fotoğraf yarışmasında dereceye giren öğrencilere ve öğretmenlere ödüllleri verildi. Ayrıca emekli olan öğretmenlere hizmet ve şeref belgesi takdim edildi.

HER ÖĞRENCİ BİZİM İÇİN ÖĞRETMENDİR

Programda konuşma yapan öğretmen adayı Abdulsamet Kurban, “ Göreve yeni başlayan öğretmenler adına konuşma fırsatı verildiği için teşekkür ederim. Göreve başlamadan önce herkes gibi öğretmenliği meslek olarak biliyordum. Ama öğretmenlik model olmaktır. Aslında öğretmenlik topluma yön verme sanatıdır. Öğretmenlik sorunun değil çözümün parçasıdır. Öğretmen topluma arkasını dönmeyen sürekli önde giden gönül eridir. Türk öğretmeni öğrencisine balık vermeyip, balık tutmayı öğretmiştir. Her öğrenci bizim için öğretmendir” ifadelerini kullandı.

ŞÖHRET VE SERVER ÜMİT ETMEZ

Emekli Öğretmen Hacer Tuğ ise şunları söyledi: “1989 tarihinde dünyanın en güzel mesleği olan öğretmenliğe İzmit Lisesi’nde başladı. 31 yıl öğretmenlik yaptım. Görevimi mesleğe başladığım İzmit Lisesi’nde veda ediyorum. Mesleğimin ilk başında çok zorlandım. Ama öğrencilerimle bunu atlattım. Bu meslek şöhret ve servet ümit etmez. Bir insana dokunup onu milletine ve vatanına hayırlı birey haline getirmek elbette kolay değil. Yıllarını bu mesleğe adamış bir öğretmen olarak şunu diyebilirim. Tüm bu zorlukların üstesinden sevgiyle geliniyor. Tüm öğrencilerimizi Atatürk ilkelerine bağlı olarak yetiştirdim. Tüm öğretmenlerime de böyle yetiştirmelerini öneriyorum”

HER ÇOCUK AYRI BİR DÜNYADIR

İl Milli Müdürü Fehmi Rasim Çelik, “Öğretmenlik yer yüzünde var olmuş en yüce mesleklerden biridir. Karşılaştığımız her çocuk ayrı bir dünyadır. Her öğrencimizin farklı özellikleri ve kabiliyetleri vardır. Desteklediğimiz her çocuk kendi hikayesini yazacaktır. Öğretmen olmak sıradan bir görev ifa etmek değildir. İnsana dokunmak, sevgiyi, saygıyı, sabrı ruhunda taşımaktır. Zaman önümüze hangi şartları getirirse getirsin Öğretmenler daima eğitim ve öğretimin vaz geçilmezi olacaktır. Sahada yaptığınız gönüllü çalışmalardan dolayı sizi canı gönülden tebrik ediyorum. 2023 hedeflerinin yakalanması sizler sayende tahsis edilecektir. Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere şehit düşen ve vefat eden öğretmenlerimize Allah’tan rahmet diliyorum” şeklinde konuştu.

ÇOK KUTSAL İŞ YAPIYORSUNUZ
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın ise şu ifadelere yer verdi: “Milletleri birbirinden farklılaştıran nedir diye bakıldığında bunlardan biri iyi yetişmiş insan, ikincisi ise ruhtur. Hem iyi yetişmiş insan, hem de ruh öğretmenlerin eseridir. Şu ana kadar başardıklarımız.Bizleri yetiştiren öğretmenlerimizin eseri. Mesleğe yeni başlayan öğretmenlere sesleniyorum. Çok kutsal iş yapıyorsunuz. Sizlerin dışında bu memleketin kaderini değiştirecek kimse yok. Gelecekte yetiştireceğiniz eserler için şimdiden her birinize teşekkür ediyorum”

EMEKLİLİK YAŞIM GELMİŞ

Son olarak Vali Sedar Yavuz ise şunları söyledi: “ Bugün belki dünya üzerinde ki en etkili bir meslek grubunun gününü kutluyoruz. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete göç eden tüm öğretmenlerimize Allah’tan rahmet ediliyorum. Emekli öğretmenlerimiz içinde 1989 yılında göreve başlayanlar var. Ben de o sene göreve başladım. Demek ki benim de emeklilik yaşım gelmiş. Dünden daha fazla çalışmak gibi yükümlülükle karşı karşıyayız. Özellikle pandemi döneminde. Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Birlik beraberlik içinde Sayın Cumhurbaşkanımız önderliğinde bu süreci iyi yönettik. Ama süreç bitmiş değil. Özellikle öğretmenlerimiz başta olmak üzere bütün mesleklere büyük iş düşüyor. Şu dönemi hep birlikte daha iyi geçirmemiz gerekiyor. Vaka sayıları artıyor. Hastanelerin doluluk oranları artıyor. Uzaktan eğitimde sanılıyor ki öğretmenler daha az çalışıyor. Yüz yüze eğitimden daha çok yoruluyor. Özel hayatına işi taşımış durumda. Her odada bir eğitim veriyor. Hepinizin emeğine yüreğine sağlık.”  dedi

Hizmet ve şeref belgesi alan emekli öğretmenler:

Selma Kayalı

Cengiz Han Günesen

Hacer Tuğ

Hacı Mehmet Yıldırım

Atilla Moralı

Adnan Kalyoncu

Yusuf Azak

Filiz Yücesan

Zuhal Kılıçlı

Nuran Bozan

Turan Şen

Satiha Saral

 

 

Dereceye giren öğrenciler ve öğretmenler:

Resim yarışması birincisi İpek Kaya

Şiir yarışması birincisi Sadık Mübarek

Komposizyon yarışması birincisi Hasan Yiğit Kayakçı

Fotoğraf yarışması birincisi Mustafa Çoban

Resim yarışması ikincisi Rüya Kevser Doğan

Şiir yarışması ikincisi Ceren Bozkurt

Komposizyonm yarışması ikincisi Sudenaz Aslan

Fotoğraf yarışması ikincisi Şaban Kasapoğlu

Resim yarışması üçüncüsü Fatma Zehra Konak

Şiir yarışması üçüncüsü Zeren İpek Menekşe,

Komposizyon yarışması üçüncüsü Hilal Yaşar

Fotoğraf yarışması üçüncüsü Ahmet Aydın

Fotoğraf yarışması mansiyon Mehmet Alagün

Fotoğraf yarışması mansiyon Reyhan Satır

Fotoğraf yarışması mansiyon Hülya Aktürk Yiğit

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Yürüyüşe polis engeli; 60 gözaltı!

Yürüyüşe polis engeli; 60 gözaltı!