21 Ocak 2021 Perşembe

Valilik: Selman Yıldırım bizden randevu istemedi

Valilik: Selman Yıldırım bizden randevu istemedi

Kocaeli Valiliği bir açıklama yaparak CHP İzmit İlçe eski Başkanı Selman Yıldırım’ın Şehir Hastanesi konusuyla ilgili kendilerinden bir randevu talebinin olmadığını duyurdu

17 Kasım 2020 Salı 13:37 Güncel

CHP İzmit İlçe eski Başkanı Selman Yıldırım dün bir açıklama yaparak, Şehir Hastanesi ile ilgili Kocaeli Valiliği’nin kendisine randevu vermediğini iddia etmişti. Yıldırım, ayrıca Türkerler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Türker’in, Kocaeli Valisi Seddar Yavuz’a ziyarete gitmesini değerlendirerek, Vali Yavuz’dan mağdurlar konusunda da aynı hassasiyeti beklediklerini duyurmuştu. Bu açıklama sonrası Kocaeli Valiliği bir açıklama yaparak, Yıldırım’ın kendilerinden herhangi bir randevu talebi olmadığını duyurdu. Konuyla ilgili olarak Valiliğin açıklaması şöyle:

TALEBİ OLMAMIŞ

‘’Basın ve medya kuruluşlarında yer alan ve Selman Yıldırım tarafından “Bana randevu vermeyecek” veya “Bana randevu verilmedi” iddiaları ile ilgili Valiliğimiz ilgili birimlerinin kayıtları incelenmiş, Selman Yıldırım’ın 18.06.2020 tarihi itibariyle İlimizde göreve başlayan Valimiz Sayın Seddar Yavuz ile görüşmek üzere herhangi bir randevu talebinin olmadığı tespit edilmiştir.

ASILSIZ VE MESNETSİZ İDDİALAR        

Valimiz Sayın Seddar Yavuz’la görüşmek üzere iletilen randevu talepleri Pandemi süreçleri de göz önünde bulundurulmak suretiyle herhangi bir ayrım yapılmadan yerine getirilmekte olup, haberlerde ve sosyal medyada iddia edildiği gibi siyasi kimlik konusunun verilen randevularda kriter olması mümkün değildir. Valilik Makamını hedef alarak yapılan bu tür asılsız ve mesnetsiz iddialarla yıpratılmasının hiçbir kişi ve kuruma faydası yoktur. Valilik Makamının saygınlığının korunması herkesin görev ve sorumluluğundadır.”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Yıldırım, Valiliğe cevabı belgeyle verdi!

Yıldırım, Valiliğe cevabı belgeyle verdi!