29 Kasım 2020 Pazar

Valiyi 'vali'ye şikayet etti

Valiyi 'vali'ye şikayet etti

Saadet Partisi İl Başkan Yardımcısı Sedat Doğu Uslu, AK Parti Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman’ın ülke gündeminden düşmeyen düğünü hakkında, “Sayın Seddar Yavuz’u “Valiye” şikayet ediyorum. Halk sağlığını ve can pahasına verilen büyük mücadeleyi görmezden gelip onlarca emeği ve yitirilen binlerce canın hesabını kime nasıl verecekler” ifadelerini kullandı

07 Eylül 2020 Pazartesi 12:15 Güncel

Koronavirüs vakalarının artması nedeniyle yayınlanan genelge gereğince düğünlere kısıtlama getirilmiş AKP Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman’ın yasaktan sonra bin 500 kişinin katılımıyla oğlunun düğününü yapması ülke gündemine oturmuştu. Yaman konuyla ilgili, “Uzaktan gelen misafirlerimiz olduğu için yemek ikramı da yaptık. Ben Ağrılıyım, yapmasan, ‘Bir yemek yedirmeden yolladı’ derler” ifadelerinde bulunmuştu.

BİNLERCE CANIN HESABINI NASIL VERECEKLER

Saadet Partisi İl Başkan Yardımcısı Sedat Doğu Uslu sosyal medya hesabından “Bu ne yaman çelişki” diyerek açıklama yayınladı. Uslu yaptığı açıklamada, “İktidar zaten şovunu her fırsatta yapar yaptırır! Pandemi olmasına rağmen bu düğünde böyledir, diğerlerinde de böyledir. Biz bunu iyi bilenlerdeniz. Ya bu kentin valisi, emniyet müdürü, TBMM Başkanvekili, Büyükşehir Belediye Başkanı… Vicdanları kanatarak kul hakkına girmek oldu mu şimdi? Bu sorumsuzluk abidesi düğünü, halk sağlığını ve can pahasına verilen büyük mücadeleyi görmezden gelip onlarca emeği ve yitirilen binlerce canın hesabını kime nasıl verecekler.

VALİ'YE ŞİKAYET EDİYORUM

Vatandaşa sudan sebeplerle kestiğiniz cezanın vicdanlardaki yansıması nasıl olacak bunu hiç düşünmediniz mi? Daha mütevazi ve daha sosyal sorumluk hassasiyeti yüksek milletin vekiline yakışan kente örnek olacak bir düğün olamaz mıydı? Sayın Seddar Yavuz’u “Valiye” şikayet ediyor ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak kural ihlali yaptığı için başta kendisine ve “organizasyon’da kural ihlali yapan” tüm katılımcılara ceza kesmesini bekliyorum. Adalet ve vicdan bunu emreder.” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Alemdar’da kaldırım çalışması devam ediyor

Alemdar’da kaldırım çalışması devam ediyor