18 Şubat 2020 Salı

Vatandaş bıkmıştı: Broşür dağıtan 3 güzellik merkezi kapatıldı

Vatandaş bıkmıştı: Broşür dağıtan 3 güzellik merkezi kapatıldı

İzmit'te vatandaşı rahatsız etmek suretiyle mevzuata aykırı broşür dağıtan 3 iş yeri tespit edildi. İzmit Belediyesi Encümeni kararı gereği 3 güzellik merkezi 1’er gün süre ile kapatıldı

09 Ekim 2019 Çarşamba 15:03 Güncel

İzmit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, halkın rahatı, huzuru ve esenliği için denetimlerine ara vermeden devam ediyor. Zabıta ekipleri, özelikle şehir merkezinde güzellik merkezleri ile ilgili broşürleri dağıtmak suretiyle vatandaşları rahatsız eden şahıslarla ilgili denetimlerini sıkılaştırdı.

ÖNCE UYARILDI

İzmit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipler; daha önce belediye kuralları uygulama yönetmeliğine istinaden idari yaptırım cezası uygulanmasına rağmen uyarıları dikkate almayın vatandaşı rahatsız etmek suretiyle mevzuata aykırı bir şekilde broşür dağıtmaya devam ettiği tespit edilen 3 iş yerine İzmit Belediyesi Encümeni kararı gereğince 1’er günlük kapama cezası verdi. Kapama cezası verilen iş yerlerini kapılarına kapama gerekçeleri de zabıta ekipleri tarafından asıldı.

DENETİMLER DEVAM EDECEK

Konuyla ilgili açıklama yapan zabıta yetkilileri, “Kent merkezinde vatandaşı rahatsız etmek suretiyle ısrarcı bir şekilde, mevzuata aykırı olarak broşür dağıtımına kesinlikle izin vermeyeceğiz. Vatandaşlarımızın rahatı, huzuru ve esenliği için gerçekleştirdiğimiz denetimleri aynı titizlikle sürdüreceğiz” ifadelerinde bulundular.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

'Paralar sahte olabilir' diyerek yaşlı kadının 80 bin TL'sini dolandırdı

'Paralar sahte olabilir' diyerek yaşlı kadının 80 bin TL'sini dolandırdı