27 Ekim 2020 Salı

Yahyakaptanlılar kazalara isyan etti

Yahyakaptanlılar kazalara isyan etti

İzmit Yahyakaptan Mahallesi sakinleri, ardı arkası kesilmeyen trafik kazalarına isyan ederek Necip Fazıl Kısakürek Caddesi’ne hız kesici talep etti

04 Ekim 2020 Pazar 10:50 Güncel

Neredeyse her gün bir trafik kazasının yaşandığı Yahyakaptan Mahallesi sakinleri artık bu duruma dur dedi. Mahallede bir araya gelen vatandaşlar, yaşanan kazaların önüne geçmek adına yetkililerden Necip Fazıl Kısakürek Caddesi üzerine hız kesici istiyor. Sürücülerin sürekli hız yaptığı mahallede vatandaşlar büyük tedirginlik yaşıyor.

İMZA TOPLAYACAKLAR

Yahyakaptan Mahallesi 1. Bölge C 29 Blok yöneticisi Alaattin Bayrak ile A 22 Blok yöneticisi Sebahattin Çarıkçı mahalle sakinleri adına konuyla ilgili açıklamada bulundu. Mahalle sakinleri, Necip Fazıl Kısakürek Caddesi üzeri 3. yol kavşağı ışıklar mevkiinde kazaların önüne geçilmesi için bir an önce harekete geçilmesi gerektiğini belirtti. Konuyu birçok merciye dilekçe ile aktardıklarını dile getiren vatandaşlar, sorunun çözülmemesi üzerine imza kampanyası başlatacaklarını ifade etti. Ayrıca yolun karşı tarafına geçmekte güçlük çektiklerini dile getiren çevre sakinleri, yetkililerden çözüm bekliyor. “Cadde üzerine hız kesici konulması için birilerinin ölmesi mi gerekiyor” diyen vatandaşlar, duruma isyan etti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

İzmit Rotary'den tablet ve bilgisayar kampanyası

İzmit Rotary'den tablet ve bilgisayar kampanyası