22 Ekim 2020 Perşembe

Yarımcalılar Derneği, bayramda et dağıtacak

Yarımcalılar Derneği, bayramda et dağıtacak

Kısa süre önce kurulan ve yönetiminde Yarımca’nın gençlerinin yer aldığı Yarımcalılar Derneği, Kurban Bayramı’nda yardıma ihtiyacı olan ailelere kurban hisselerinden toplanan etleri dağıtacak

17 Temmuz 2020 Cuma 09:33 Güncel

Dernek faaliyetleri hakkında bilgi veren Atakan Yavuz, pandemi döneminde hizmetlere ağırlık verme fırsatı bulduklarını belirterek, “Dernek olarak tamamen hizmet amaçlı olarak kurulduk. Pandemi döneminde ilçeyi çok iyi bilmemizin de etkisiyle 65 yaş üstü ve kronik hastalığı olan vatandaşlarımıza rahatça ulaştık ve yardımcı olduk. Bu aşamada gelen ihtiyaç taleplerinin tümü derneğimiz tarafından karşılandı. Ramazan ayında da 200 aileye koli, 180 aileye de nakdi yardımla ulaşma fırsatı bulduk” dedi.

İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELERE

Atakan Yavuz, Kurban Bayramı nedeniyle de daha değişik bir çalışma içine girdiklerini ifade ederek, “Şu ana kadar 90 ailelik hisse bağışı aldık. Bunlar üyelerimizden gelen bağışlar oldu ve sayıyı daha da arttıracağız. Kesilen etleri kiraladığımız soğuk hava deposunda tutarak, bayramın ikinci günü yardım yaptığımız, ihtiyaç sahibi ailelere ulaştıracağız” dedi.

 

 

 

 

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Mümin

17 Temmuz 2020 Cuma 09:55

Kıyamette, başka himaye bulunmayan günde Allahü teâlânın himayesindeki 7 kişiden biri, verdiği sadakayı gizleyen, sağ elinin verdiğinden sol eli haberi olmayan kimsedir.

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Coşkun: Körfez’e araç muayene  istasyonu kurulmalı

Coşkun: Körfez’e araç muayene istasyonu kurulmalı