30 Mayıs 2020 Cumartesi

Yaşar Çakmak organ bağışçısı oldu

Yaşar Çakmak organ bağışçısı oldu

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili  Yaşar Çakmak, Gebze Kent Meydanı'nda düzenlenen "3-9 Kasım Organ Bağışı Haftası” etkinlikleri kapsamında Sağlık Bakanlığı’nın Organ Bağışı standına uğrayarak organ bağışçısı oldu

08 Kasım 2019 Cuma 15:30 Güncel

Hafta kapsamında yürütülen çalışmalarla ilgili bilgiler alan Yaşar Çakmak, ziyarette organ bağışında bulunarak, organ bağış kartını Gebze İlçe Sağlık Müdürü Dr. İlhan Kadıoğlu’ndan aldı. Sağlık Müdürü Dr. İlhan Kadıoğlu yaptığı açıklamada, "Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekilimiz organ bağışında bulunarak kampanyaya destek oldu. Vatandaşlarımızdan da organ bağışı kampanyasına ciddi bir talep olduğunu gözlemliyoruz. Tüm Gebze halkına duyarlılıkları ve hassasiyetleri için ayrıca teşekkürlerimi sunarım" dedi.

FARKINDALIĞI ARTIRMAYA ÇALIŞIYORUZ

Organ bağışının önemine işaret eden Yaşar Çakmak, şunları kaydetti: "İnsanoğlu yaşadığı süre içerisinde çok fazla kaza ve hastalıklara maruz kalabiliyor. İnsanlarımız öldükten sonra da geride kalan insanlara yardımcı olmak istiyor. Gebze ilçemizde düzenlenen bu çalışma ile organ bağışına duyarlılığı ve farkındalığı artırmak istiyoruz. Vatandaşlarımız bir form doldurarak organlarını bağışlayabilirler. Gebze İlçe Sağlık Müdürlüğümüz bu doğrultuda bir çalışma yürütüyor. Bu çalışmalardan dolayı başta Dr. İlhan Kadıoğlu olmak üzere tüm sağlık çalışanlarımıza görevlerinde başarılar diliyorum. Gebze’deki duyarlı hemşehrilerime de ayrıca teşekkür ediyorum." dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Başiskele’nin ulaşım sorunu mecliste

Başiskele’nin ulaşım sorunu mecliste