19 Eylül 2020 Cumartesi

Yıldızlı: İzmit ile uğraşacağınıza diğer ilçelere kulak verin!

Yıldızlı: İzmit ile uğraşacağınıza diğer ilçelere kulak verin!

Kocaeli’nin birçok mahallesinde sorunlar olduğunu belirten CHP İl Başkanı Harun Yıldızlı, “472 muhtarımızı tek tek ziyaret ediyoruz. İzmit ile uğraşacağınıza diğer ilçelerdeki sorunlara kulak verin. Her ilçedeki sorunların takipçisi olacağız”

06 Temmuz 2020 Pazartesi 21:45 Güncel

CHP Darıca İlçe Başkanı Gökhan Aktaş ve belediye meclis üyeleri Darıca Belediyesi’nin faaliyetlerini değerlendiren bir basın açıklaması gerçekleştirdi. CHP İl Binası’nda yapılan basın toplantısında İl Başkanı Harun Yıldızlı da hazır bulundu.

Toplantıda ilk olarak konuşan Başkan Yıldızlı, “İl Koordinasyon toplantısına İzmit Belediye Başkanı çağrılmadı. İzmit’i yok saydılar. Bunu ne bakan, ne vali, ne Büyükakın düşündü. Devlet bu şekilde yönetilmez. Bu ülkenin kavgaya değil birleşmeye ihtiyacı var. Genel başkanımız bizden birlik beraberlik kardeşlik istiyor. Derince’de 68 dönümlük araziye yakıt tankları yapılmak isteniyor. Halk bunu istemiyor.

Halkın sesine kulak vermek lazım. Yapılan toplantıda bir tane belediye yetkilisi yok. Bu toplantının yapılmasına halkla birlikte izin vermedik. İmar açılmış, bir tane yetkili yok.

Tüpraş’ta bir tank yüzünden çekilen sıkıntıları biliyoruz. Büyükşehir Belediyesi halka, esnafa haber vermeden Alemdar Caddesi’nde çalışma yapıyor. Esnafını düşünmek zorundasın. Sonra karardan dönüyorlar; iş makinalarını kaldırıyorlar. Belediyecilik ciddi bir planlama ile yapılmalıdır. Ben yaptım oldu bitti anlayışı var’’ dedi.

DİĞER İLÇELERE KULAK VERİN

Başkan Yıldızlı konuşmasına şöyle devam etti: ‘’Baroları dikensiz gül bahçesi yapmak istiyorlar. Bunlar yatıp kalkıyor İzmit. Diğer 11 ilçeye biraz bakmak lazım. Bizler hiçbir siyasi görüşe bakmadan Kocaeli’de görev yapan 472 muhtarımızı tek tek ziyaret ediyoruz. Sorunları ile ilgili ne yapabiliriz bunlarla ilgili konuşmaya çalışıyoruz. Darıca’da 14 mahalleyi dolaştık. Abdi İpekçi Mahallesinde 20 yıldır imar sorunu var. Muhtar diyor ki, herkese gittim bu sorun çözülmüyor. Cami Mahallesinde altyapı problemi var. Sırasöğütler Mahallesinde muhtarımızın İSU ve doğalgaz binasının kalkması ile ilgili problemleri var. İzmit ile uğraşacağınıza diğer ilçelerdeki sorunlara kulak verin. Her ilçedeki sorunların takipçisi olacağız.”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Kocaeli'de uyuşturucuya geçit yok!

Kocaeli'de uyuşturucuya geçit yok!