16 Ocak 2021 Cumartesi

Yıldızlı: Öğretmenlerimizin gününü içtenlikle kutluyorum

Yıldızlı: Öğretmenlerimizin gününü içtenlikle kutluyorum

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısı ile bir mesaj yayınlayan CHP İl Başkanı Harun Yıldızlı, “Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde çağdaş, demokratik ve laik eğitimden asla vazgeçmeyen tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum” dedi

23 Kasım 2020 Pazartesi 12:57 Güncel

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kocaeli İl Başkanı Harun Özgür Yıldızlı, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısı ile bir mesaj yayınladı. Başkan Yıldızlı yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi: “Harf devrimi ile ülkemizdeki okur yazarlık oranını arttıran, yeni abeceyi köy köy dolaşarak kara tahtada halkımıza anlatan Cumhuriyetimizin kurucusu Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 100. doğum yılı olan 1981 tarihinden bu yana 24 Kasım’ı Öğretmenler Günü olarak kutluyoruz. Ne yazık ki ülkemiz üzerinden hala bir takım düşmanca eylem planları yapanlar Cumhuriyetimizi kurucusu Başöğretmenimiz Atatürk’e saldırdıkları gibi öğretmenlerimizi de hedef almaktadır.

HADSİZ TUTUM

Geleceği inşa edecek olan çocuklarımızın yetiştirilmesindeki en önemli rolü oynayan öğretmenlerimize gerek Cumhuriyet sistemi karşıtı bürokratların, gerek el altından kurularak beslenip büyütülen vakıfların yaptığı saygısızlığın son örneğini maalesef ilimizde yaşadık. Kurucularını ve sermaye babalarını yakından tanıdığımız, onca akıtılan paraya rağmen ülkemize dişe dokunur bir faaliyetini hala göremediğimiz TÜGVA’nın Gölcük Temsilcisi’nin sosyal medya hesabından yaptığı açıklama hadsizlikten başka bir tutum değildir.

İÇTENLİKLE KUTLUYORUM

Konuyla ilgili olarak vatandaşın, öğretmenlerin, velilerin, sendikaların yani halkımızın şikayet etmesine gerek kalmadan savcıların harekete geçmesini bekliyoruz. Milletvekillerinin maaşı ne kadar olsun diye sorulduğunda “Öğretmenlerin maaşını” geçmesin diyen Atatürk’ten günümüzde gelinen noktada içi boşaltılan eğitim sisteminden, itibarsızlaştırılan öğretmenlik mesleğinden ve en acısı da bu tablonun çocuklarımıza yansıyan başarısızlık kısmından hepimiz sorumluyuz. Geleceği inşa edecek olanlar çocuklarımızdır ve onları yetiştirecek olanlar da öğretmenlerimizdir. Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde çağdaş, demokratik ve laik eğitimden asla vazgeçmeyen tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum”

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Akar: Öğretmenler geleceğin mimarıdır

Akar: Öğretmenler geleceğin mimarıdır