25 Ekim 2020 Pazar

Yıldızlı: Şekerpınar korku filmi seti olmuş

Yıldızlı: Şekerpınar korku filmi seti olmuş

CHP İl Örgütü geçtğimiz hafta Çayırova’da bir dizi ziyarette bulunmuştu. Gerçekleşen ziyaretin ardından dün il başkanlığındaİl Başkanı Harun Yıldızlı ve Çayırova İlçe Başkanı Cihan Soyluçiçek’in katkılarıyla basın açıklaması gerçekleştirildi.

27 Ağustos 2020 Perşembe 13:52 Güncel

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Örgütü geçtiğimiz hafta Çayırova’da bir dizi muhtarlık ziyareti gerçekleştirdi. Gerçekleşen ziyaretler alakalı izlenimlerini paylaşan İl Başkanı Harun Yıldızlı parti binasında dün basın açıklaması düzenledi. Basın açıklamasına Yıldızlı’nın dışında, Çayırova İlçe Başkanı Cihan Soyluçiçek, İl Başkan Yardımcısı Nazım Gençtürk, meclis üyeleri, il ve ilçe yöneticileri katıldı.

Açıklamada ilk olarak söz alan Yıldızlı şunları söyledi:“Çayırova Belediyesi’nin bir diğer komedisi olan Şekerpınar Mahallesi’nde. 14 bin metrekare alanı restaurant yapacağım diyerek airbus uçağı Şekerpınar’a inmiş. Biraz rotayı şaşırmış. Cengiz Topel’e inmesi gereken uçak Şekerpınar Mahallesi’ne inmiş ve burayı adeta bir korku filmi seti haline getirmiş.” dedi.

İNTERNET PROBLEMİ VAR

CHP Kocaeli İl Başkanı Harun Özgür Yıldızlı konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Yıldızlı açıklamalarında,"Muhtarlarımızı ziyaret etmeye devam ediyoruz. İlçelerimizin sorunlarını dile getiriyoruz. Size ‘Mutlu Şehir Kocaeli'nin’ ilçesi olan Çayırova'dan manzaralar göstereceğim. Çayırova'da bir internet problemi var . Çayırova'dakı öğrenciler nasıl uzaktan eğitim alacaklar? Yetkililere sesleniyorum. 2020 yılında İstanbul'un çeperindeki ilçe böyle mi olmalı. Büyükşehir Beediye Başkanı deniz kenarındaki sarayında mutlu galiba. Saraydan ilçelere bir baksın. Uzaktan eğitim konusunda yetkililerin çözüm bulmasını istiyorum ve bunun takipçisi olacağız.

“ŞEHİR MUTLU DEĞİL”

2018 yılında Fikri Işık'ın devlet hastanesi ile ilgili bir beyanı vardı. Çayırova'da bir devlet hastanesi yok. Işık beyanında, "3 yıl içerisinde Çayırova tam donanımlı bir devlet hastanesine kavuşacak. En uygun yeri bulduk."demişti. Sağolsunlar hastaneyi yetiştirmişler. Ama hastane yok. Korku fimi seti var. Bunlar ‘Mutlu Şehir Kocaeli’ diyor Ama şehir mutlu değil. Halkımız hizmet bekliyor.  Çayırova Belediyesi’nin bir diğer komedisi olan Şekerpınar Mahallesi’nde. 14 bin metrekare alanı restaurant yapacağım diyerek airbus uçağı Şekerpınar’a inmiş. Biraz rotayı şaşırmış. Cengiz Topel’e inmesi gereken uçak Şekerpınar Mahallesi’ne inmiş ve burayı adeta bir korku filmi seti haline getirmiş. Bizim belediyemiz en azından tamamlıyor. Bunlar kendi yaptıklarının hiç birini tamamlayamıyor. Önceki dönem ile şimdiki belediye başkanı arasında farklılık var. Beyaz saraydan çıkıp ilçelere gitseler sorunları fark ederler.

“DİĞER İLÇELERLE İLGİLENMİYORLAR”

Mahallerimizin ciddi problemleri var. Elektrik ve su kesintisi var. Diğer ilçelerdeki problemlerine değinmiyor. Bizler tek tek ilçeleri dolaşıp şikayetleri dile getireceğiz. Sene 2020 devlet hastanesi yok,internet yok. Sözüm ona gönül belediyeciliği. ‘Mutlu Şehir Kocaeli'ymiş’  En azından biz 27 milyonluk yatırım yaptık. Sizde yapın. Hizmet eden herkese teşekkür etmesini biliriz. ifadelerine yer verdi.” dedi.

“SÜREKLİ REKLAM YAPILAN İLÇE”

Yıldızlı'nın ardından açıklamalarda bulunan CHP Çayırova İlçe Başkanı Cihan Soyluçicek,"Çayırova sürekli reklam yapılan bir ilçe. Kocaeli Çayırova’yı yetim bir ilçe olarak bırakıyor. Çayırova Mahallemizde park alanı yok. En büyük caddemiz Fatih  ama bir giriş kapımız yok. Bir yeşil alanımız vardı. Erbakan Kültür Merkezi ve Kent Park projesi. 2019'da bitti ama 2020'de hizmete geçmesi lazımdı. 220 milyon yatırım yapıldı.

“MAHALLELERDE SIKINTILAR VAR”

Yeni mahallede yol sorunu ve alt yapı sorunu var. Akse Mahallesi ciddi toplu konut olmasına rağmen elektrik ve su kesintileri var. Cumhuriyet Mahallesi CHP'nin en çok oy aldığı bir mahalle bu yüzden hizmet alamıyor. Emek Mahallesi gecekondu mahallesi ve 2019'un sonunda imara açıldı. Reklamları muhteşem olan bir mahalle ve bu mahallede dua ediyoruz cuma günleri inşallah kimse hasta olmaz Çayırova'da. Mutlu şehir diye bir şey yok. Kocaeli 12 ilçeden oluşuyor. Tavsiyelerim onlara halkın problemi ile dertlenmektir.” dedi.

“İMZANIN ARKASINDA DURSUNLAR”

İstanbul Sözleşmesi ile ilgili açıklamalarda bulunan CHP İl Başkan Yardımcısı Nazım Gençtürk"İstanbul Sözleşmesi her türlü şiddete sıfır tolerans gören bir sözleşmedir. Uluslararasi bir sözleşmedir. Anayasadan üstün bir konumdadır. Bununla ilgili biz çalışmalar yürütüyoruz. Kadına şiddet siyasetin konusu değildir. İnsanlık görevidir. AKP iktidarının 18 yılıdr attığı en önemli imzaydı. Bu imzalarının arkasında dursunlar. İstanbul sözleşmesinin her zaman arkasındayız."ifadelerine yer verdi

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Gelecek Kocaeli’de Davutoğlu heyecanı

Gelecek Kocaeli’de Davutoğlu heyecanı