20 Ekim 2020 Salı

Zeybek: “Yeni görevi kimyasını bozmuş”

Zeybek: “Yeni görevi kimyasını bozmuş”

AK Parti MKYK Üyesi ve Kocaeli Milletvekili Emine Zeybek, yeni hükümet sistemine bir yandan eleştiri getirip, bir yandan nimetlerinden yararlanmak isteyen Haydar Akar’a, “TBMM Grup Başkanvekillğine seçildikten sonra belli ki kimyası bozulmuş, ne dediğini bilmiyor” dedi. Zeybek, Akar’ın AK Parti’ye yönelik eleştirilerine de sert yanıt verdi.

29 Ağustos 2020 Cumartesi 19:59 Güncel

GEÇMİŞE TAKILIP KALAN CHP BİTME NOKTASINDADIR

AK Parti MKYK Üyesi ve Kocaeli Milletvekili Emine Zeybek, TBMM Grup Babaşkanvekilliğine seçilen CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar’ın, yeni hükümet sistemiyle ilgili bir gazeteye yaptığı değerlendirmenin talihsiz bir açıklama olduğunu belirterek şöyle dedi: “CHP’nin genlerinde maalesef geçmişe takılıp kalmak varmak. Bu partiyi kuran iradenin koyduğu hedefleri maalesef sonradan gelenler anlayamadığı için hiçbir zaman ilerleyememiş, çareyi sürekli geçmişe takılmakta bulmuş ve bugün bitme, tükenme noktasına gelmişlerdir. Tek başına hiçbir şey olamayacaklarını bildikleri için bugün ideolojilerine ve dünya görüşlerine tamamen ters olsa da herkese kucak açıp, sarılmalarının tek nedeni de budur”.

KENDİSİYLE ÇELİŞEN AÇIKLAMALAR

“Türkiye’nin yüzyılın kalkınma hamlelerini tek tek hayata geçirdiği, pandemi gibi dünyayı temelinden sarsan bir sağlık krizini başarıyla yönettiği bir dönemde, milletimizin çoktan geride bıraktığı bir tartışmayı yeniden gündeme getirmek doğrusu bir CHP’liden başkasının aklına gelemezdi! Yeni hükümet sistemi sayesinde Türkiye artık yerinde duramayan, her gün yeni bir atılım içinde olan ülke haline geldi. Haydar Akar, röportajında eski sisteme geri döneceğiz derken bu kazanımları neden yok etmek istediğini açıklamadığı gibi, kendisi için de bu sistem içinde gelecek hayalleri kurması tam bir çelişki olmuştur. Bakan olmam için bu sistemde milletvekili olmama gerek yok dediği röportajında birkaç satır sonra CHP’nin tek hedefinin eski sisteme dönüş olduğunu ifade ederken, kendisiyle çeliştiğini hiç fark etmemiş olması düşündürücüdür. Haydar Bey’in daha önce Cedit Mahallesinde Belediye Başkanı arkadaşıyla 3 yılda bitiriz, 5 yılda bitiririz gibi farklı açıklamaları aynı anda yaptığını ve milletimizi açıkça yanılttığını hatırlayınca aslında bunu da belki yadırgamamak gerekir”.

AK PARTİ’NİN TEK KAYGISI MİLLETİMİZİN GELECEĞİDİR

“Diğer taraftan, 19 yıldır milletimizin güveniyle iktidarda olan AK Parti’nin oy kaybetmesi durumunda ilk yapacağı işin eski sisteme dönmek olacağı gibi komik bir iddia da ortaya atmış. Haydar Bey unutmamalı ki, AK Parti tek başına iktidar olduğu dönemde, her türlü siyasi riski göze alarak, ülkemizin geleceği için bu sistemi milletimizin oyuna sunup, bu yolu tercih etmiştir. Türkiye’nin üç ayda bir hükümet krizleriyle boğuşmak yerine yatırıma, hizmete odaklanmasını sağlamıştır. Akar’ın yeni görevi ve kendisinin de ifade ettiği gibi ilk kez kullandığı smokin belli ki vücut kimyasını bozmuş ve bütün bu gerçekleri unutturmuştur. AK Parti’yi PKK ile iş tutacak kadar hadsiz ifadeler sarf etmiştir.”

BÖLÜCÜLERLE AĞIZ BİRLİĞİ YAPIYORSUNUZ

“Atatürk’ün vefatından sonra kuruluş ilkelerinden saparak illegal örgütlerle kapalı kapılar ardında nasıl iş tuttuklarını, terör örgütlerinin Gazi Meclisimize girmesini nasıl sağladıklarını çok defa gördük, yaşadık. Son dönemde hem Gezi olaylarının farklı boyutlara taşınmasında, hem de terör örgütü destekçilerine HDP ile bir olarak kamuoyu yaratılmasına nasıl destek verdiklerine şahit olduk. En son Cumhuriyet Savcımız Mehmet Selim Kiraz’ın haince şehit edilmesinden sonra gözaltına alınan Ebru Timtik’in ölüm orucuyla hayatına son vermeysiyle ilgili bölücü terör örgütleriyle ağız birliği yapan bir parti temsilcisi nasıl olur da ülkemizin barış, birlik ve beraberlik içinde büyümesi için mücadele eden AK Parti’ye laf atabilmiştir anlamak mümkün değildir. Bu partinin girdiği her seçimi kaybeden liderlerini nasıl kongrelerinde rakipsiz (!) hale getirdikleri ortadayken, demokrasiden bahsetmesi haddine değildir. Haydar Akar’a tavsiyem, bulunduğu konuma göre hareket etmesidir”.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

CHP’li gençlerden 30 Ağustos’a yakışır kutlama

CHP’li gençlerden 30 Ağustos’a yakışır kutlama