27 Kasım 2020 Cuma

Zeytinoğlu: Yatırımın Kocaeli'ye gelmesinden gurur duyarız

Zeytinoğlu: Yatırımın Kocaeli'ye gelmesinden gurur duyarız

Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, Ford ve Volkswagen tarafından yapılması düşünülen yatırımın Kocaeli’de olacak olmasından gurur duyacaklarını belirterek, “Yapılması planlanan yeni yatırımın Ford’un şu an bulunan fabrikalarının yanında olacağını biliyoruz. Kocaeli’ye gelmesinden gurur duyarız. İhracat açısından bizim için çok anlamlı olacağını düşünüyorum” dedi

21 Ekim 2020 Çarşamba 12:52 Güncel

Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, Ford ve Volkswagen’in üretim yapmayı planlamasıyla ilgili olarak açıklamada bulundu. Yapılması planlanan yatırımın Ford’un fabrikalarının yanında olacağını bildiklerini belirten Zeytinoğlu, “Umarım böyle bir yatırımın söylentisi doğrudur. Böyle bir yatırım olacağını birçok yayın organından duydum ama rakamlar konusunda, veriler konusunda hiçbir bilgimiz yok daha doğrusu bunun açıklamasının da Ford şirketinin kendisinin yapması daha doğru olacağını düşünüyorum. Böyle bir yatırımın Kocaeli’ye gelmesinden gurur duyarız. İhracat açısından da bizim için çok anlamlı olacağını düşünüyorum. Ayrıca önemli miktarda da bir yeni çalışan sayısında da artış olacağını tahmin ediyorum. Yapılması planlanan yeni yatırımın da Ford’un şu an bulunan fabrikalarının yanında olacağını biliyoruz” dedi.

‘OTOMOTİV SEKTÖRÜNÜN KOCAELİ’DEKİ YANSIMASI OLUMLU OLACAKTIR’

Kocaeli’de ihracatın ağırlıklı olarak otomotiv sektörü olduğunu söyleyen Zeytinoğlu, “Kocaeli’nin, Türkiye’den ayrışan noktalarından bir tanesi ihracat bağlantısı. İhracatımız da ağırlıklı olarak yani bir numaralı ihracatımız da otomotiv sektörü. Dolayısıyla otomotiv sanayisine yapılan bu yatırımın Kocaeli’deki yansıması her zaman olumlu olacaktır. Biz de bu yatırımın çok olumlu olduğunu düşünüyoruz” diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

101 yaşında koronavirüsü yendi

101 yaşında koronavirüsü yendi