19 Haziran 2019 Çarşamba

Karikatür sanatçısı Yaşar Tosun'un 60. sanat yılı

 Karikatür sanatçısı Yaşar Tosun'un 60. sanat yılı

Uluslararası Karikatür Sanatçısı Yaşar Tosun'un 60. sanat yılı dolayısıyla tören düzenlendi

22 Aralık 2018 Cumartesi 13:00 Kültür-Sanat

Gölcük Belediyesi Sanat Galerisi'nde düzenlenen törene Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Kaymakam Vekili Ahmet Narinoğlu, Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, eski Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş, emekli vali yardımcısı Mustafa Pekdemir, İlçe Kent Konseyi Başkanı Metin Şentürk, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Abdülhaluk Köse ve Naim Yüksel ile çok sayıda sanatsever katıldı. 

KUTLUYORUM

Törende konuşan Vali Hüseyin Aksoy, karikatür sanatçısı Yaşar Tosun'un 60. yıl kutlama töreninde bulunmaktan memnuniyet duyduğunu söyledi. Toplumları gelişmesi, kalkınması, kültüre ve sanata verdikleri değerlerle orantılı olduğunu aktaran Aksoy, "Bu anlamda kültüre ve sanata verdiğimiz destek, bizim gelişmemizi ve kalkınmamızı farklı boyutlarda katkı sunacaktır. Önemli işlere imza atarak, ulusal ve uluslararası alanda Türkiye'yi temsil etme mutluluğunu yaşattığı için Yaşar Tosun'u kutluyorum. Sanatçılarımızı bilmek ve onlara gereken değeri vermek bizim ortak görevimizdir. Burada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." diye konuştu. 

ORTAK DEĞERLERİMİZDEN

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş de Gölcük'ün her zaman gururla ve mutlulukla ifade ettikleri farklı bir şehir olduğunu belirterek, "Ortak değerlerimizden biri de Yaşar abimizdir. Yaşar Tosun, sanatsal kimliği anlayışı içerisinde önemli bir yer. Biz sonuçta hakkı teslim etmek için buradayız. İşin aslına bakarsanız ne yapsak azdır. Burada emek harcayan herkese teşekkür ederim." ifadelerini kullandı. 

YALIN AYAK GEZDİM

Sanatçı Yaşar Tosun ise 60. sanat yılında düzenlenen tören dolayısıyla mutlu olduğunu ifade ederek, şöyle konuştu: İnsanlar zaman zaman bir araya gelir, bir sevgiyi bir mutluluğu paylaşmak ister. Bu gün burada bulunmamızın nedeni böyle bir mutluluğa, sevgiyi paylaşmamıza neden oldu. Bu mutluluğum sanat hayatım 60. yılını kutladığım bu günde burada doğdum bu sokaklarda yalın ayak gezdim. İnsanın yüz hantalının çizgiye dökerek, geleceğe aktarmak için hazırlamış olduğum 'Gölcük’ten Portreler' isimli karikatür albümümü sizlerle paylaşmanın mutluluğunu yaşıyorum dedi. Konuşmaların ardından pasta kesildi, Tosun, yeni karikatür kitabını imzaladı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Hürriyet bugün İzmit'te

Hürriyet bugün İzmit'te