09 Temmuz 2020 Perşembe

2. İzmit Kısa Film Festivali'ne başvurular sona erdi

2. İzmit Kısa Film Festivali'ne başvurular sona erdi

9 Nisan’da başlayan "2. İzmit Uluslararası Kısa Film Festivali (IISFF)"ne film başvuruları sona erdi

03 Ağustos 2019 Cumartesi 14:21 Kültür-Sanat

İzmit’in en önemli sanat organizasyonu olan, İzmit Belediyesi ve Art Nicomedia Kültür Sanat Derneği (AND) işbirliği ile “Sanat ve Sanayi” temasıyla düzenlenen “2. IISFF”e 4 kıtadan ve 29 farklı ülkeden toplam 546 film başvuru yaptı. Festival şartnamesine uymayan 80 filmin elendiği festivale başvuru yapan filmlerin prodüksiyon bütçeleri toplamı yaklaşık 25.000.000TL değerinde.

15 JÜRİ ÜYESİ

Günümüzde sanayi kenti olarak bilinen İzmit kentinde, sanatseverlerin keyifle izleyecekleri bir kısa film festivali geleneği oluşturmayı, amatör ya da profesyonel kısa film yönetmeni ve yapımcılarının üretmiş oldukları filmleri sanatseverlerle buluşturarak, bu filmlerin ulusal ve uluslararası alanda da tanıtılmasını sağlamak ve bu yolla kısa film sektörünün gelişimine ve İzmit’in tanıtımına katkıda bulunmayı amaçlayan 2. IISFF’in ön eleme ve ana jürisinde 5’i yabancı tamamı film sektöründe tanınan ve ödül kazanmış yönetmen, yapımcı, akademisyen toplam 15 jüri üyesi bulunuyor.

İZMİTLİLERLE BULUŞACAK

Uluslararası ve ulusal yarışma bölümü olarak iki ayrı bölümde düzenlenen, her iki bölümde de kurmaca, belgesel, animasyon/deneysel ve festival teması kategorilerinin yeraldığı 2. İzmit Uluslararası Kısa Film Festivali’nde, ön eleme jüri heyeti değerlendirmesi sonucunda uluslararası yarışma bölümünde her kategoride 6 finalist film, ulusal yarışma bölümünde ise her kategoride 3 finalist film belirlenecek belirlenecek ve finale kalan 24 kısa film 2-3 Ekim tarihlerinde İzmit'te sanatseverlerle buluşacak. Film gösterimleri, paneller ve ödül töreninin 2-4 Ekim’de İzmit’te yapılacağı festivalde ayrıca “En İyi Kadın Oyuncu” ve “En İyi Erkek Oyuncu” ödülleri de sahiplerini bulacak.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

İzmit Lisesi öğrencileri 20 yıl sonra buluştu

İzmit Lisesi öğrencileri 20 yıl sonra buluştu