24 Kasım 2020 Salı

3. İzmit Kısa Film Festivali’nde finalistler belli oldu

3. İzmit Kısa Film Festivali’nde finalistler belli oldu

Art Nicomedia Kültür Sanat Derneği tarafından düzenlenen, dünya coğrafyasının %70'inden, 6 kıta, 59 farklı ülke ve 35 farklı dilde toplam 501 filmin başvurduğu "3. İzmit Uluslararası Kısa Film Festivali(IISFF)"nde ön jüri değerlendirmesi sonucunda finale kalan 24 film belli oldu

04 Kasım 2020 Çarşamba 16:08 Kültür-Sanat

Günümüzde sanayi kenti olarak bilinen İzmit kentinde, sanatseverlerin keyifle izleyecekleri bir kısa film festivali geleneği oluşturmayı, amatör yada profesyonel kısa film yönetmeni ve yapımcılarının üretmiş oldukları filmleri sanatseverlerle buluşturarak, bu filmlerin ulusal ve uluslararası alanda da tanıtılmasını sağlamak ve bu yolla kısa film sektörünün gelişimine ve İzmit’in tanıtımına katkıda bulunmayı amaçlayan İzmit’in en önemli uluslararası sanat organizasyonu "3. İzmit Uluslararası Kısa Film Festivali"nin ön eleme ve ana jürisinde 8’i yabancı tamamı kısa film sektöründe tanınan ve ödül kazanmış yönetmen, yapımcı, akademisyenden oluşan 19 jüri üyesi yer alıyor. Ayrıca, aralarında fahri konsolos ve önceki dönem Estergon Belediye Başkanı’nın da bulunduğu 4 festival elçisi bulunuyor.

ONLINE PANEL VE ÖDÜL SEREMONİSİ

Uluslararası ve ulusal yarışma bölümü olmak üzere iki ayrı ana bölümde, kurmaca, belgesel, animasyon/deneysel ve festival teması kategorilerinin yeraldığı festivalde, ön jüri heyeti değerlendirmesi sonucunda uluslararası ve ulusal yarışma bölümlerinde 12’şer finalist film ödül kazanmak için yarışmaya hak kazandı. 25 Kasım’da, 3. IISFF’in bu seneki teması olan “Kadın” konu başlığında uluslararası yönetmen ve editörlerin katılacağı panel ve 27 Kasım Cuma akşamı  gerçekleştirilecek “3. IISFF Ödül Seremonisi” ise pandemi nedeniyle on-line olarak düzenlenecek.

İşte "3. İzmit Uluslararası Kısa Film Festivali"nde finale kalan filmler.


ULUSLARARASI YARIŞMA BÖLÜMÜ •  KURMACA KATEGORİSİ

Iulia Puica | The Sofa | 00:25:00 | Moldova

Hüseyin Aydın Gürsoy | Turning To Dust | 00:20:00 | France

Jon Alston | Augustus | 00:17:38 | United States
 

ULUSLARARASI YARIŞMA BÖLÜMÜ •  ANİMASYON/DENEYSEL KATEGORİSİ

Zhike Yang, Wenjie Wu, Han Chen Chang | Renaidance | 00:03:47 | United States

Santiago Aguilera, Gabriel Monreal | The Boy And The Mountain | 00:11:23 | Chile

Dermott Burns | Forest | 00:02:48 | Ireland
 

ULUSLARARASI YARIŞMA BÖLÜMÜ •  BELGESEL KATEGORİSİ

Stefano D'Antuono, Bruno Ugioli | Handbook Of Movie Theaters' History | 00:20:00 | Italy

Matteo Trombetta | Edovit-20 | 00:26:55 | Italy

Maja Novaković | Then Comes The Evening | 00:27:30 | Serbia
 

ULUSLARARASI YARIŞMA BÖLÜMÜ •  FESTİVAL TEMA KATEGORİSİ

Sasha Paracels | 16/8 | 00:07:00 | Russian Federation

Taha Ovacı | Strength Among Us | 00:22:30 | Turkey

Lia Beltrami | Wells Of Hope | 00:30:00 | Italy

 

ULUSAL YARIŞMA  •  KURMACA KATEGORİSİ

Muhammed Günaydın | Stop Look Listen Pass | 00:14:46 | Turkey

Mehmet Tığlı | Sycamore | 00:14:50 | Turkey

Umut Evirgen | Fine Dying | 00:15:00 | Turkey

 

ULUSAL YARIŞMA BÖLÜMÜ  •  ANİMASYON/DENEYSEL KATEGORİSİ

Orhan Umut Gökçek, Şeyma Kavak Gökçek | The Last | 00:13:36 | Turkey

Serdar Çotuk | Raccoon With Bitcoin | 00:03:48 | Turkey

Murat Boncuk | Balance | 00:06:48 | Turkey

 

ULUSAL YARIŞMA BÖLÜMÜ  •  BELGESEL KATEGORİSİ

Mustafa Koç | Yes I Can | 00:11:07 | Turkey

Ahmed Mücahid Aydoğan | Under A Shiny Sky | 00:13:00 | Turkey

Necati Öz | Adana: On The Bridge | 00:12:59 | Turkey

 

ULUSAL YARIŞMA BÖLÜMÜ  •  FESTİVAL TEMA KATEGORİSİ

Çamran Azizoğlu | Upside Down Murder | 00:07:15 | Turkey

Umut Alaz Kökçü | Best Actress | 00:20:00 | Turkey

Büşra Bülbül | Bleach | 00:15:00 | Turkey

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

'Kaskınız Kaskonuzdur' Sürücülere kask dağıtıldı

'Kaskınız Kaskonuzdur' Sürücülere kask dağıtıldı