19 Haziran 2019 Çarşamba

Artistik Buz Pateni Türkiye Şampiyonası Kocaeli'de başladı

Artistik Buz Pateni Türkiye Şampiyonası Kocaeli'de başladı

Şampiyona, 12 kulüpten 51 sporcunun katılımıyla Kocaeli'de başladı

22 Aralık 2018 Cumartesi 15:10 Kültür-Sanat

Artistik Buz Pateni Türkiye Şampiyonası, Kocaeli'de başladı. Olimpik Buz Sporları Salonu'nda 2 gün sürecek şampiyonaya, Ankara, İstanbul, İzmir, Kocaeli ve Bursa'daki 12 kulüpten 51 sporcu katıldı. Türkiye Buz Pateni Federasyonu Başkanı Gökhan Özdemir yaptığı açıklamada, sezonun en önemli şampiyonasının burada yapıldığını belirterek, sporcuların 5 kategoride mücadele ettiğini söyledi.

HEDEFİMİZ OLİMPİYATLAR

Türkiye'de son 5 yılda tesislerin açılmasıyla bu sporun daha çok ilgi görmeye başladığını aktaran Özdemir, "En büyük hedefimiz olimpiyatlar ama kış oyunlarına 3,5 yıl var. Bunun alt hazırlıklarına başladık. Şu an Avrupa'da kota yarışmalarına katılıyoruz. Sporcularımız burada mücadele ediyor. Daha sonra dünya kota yarışmalarına katılacağız." diye konuştu.

BUZ OKULU PROJESİ

Uluslararası Buz Pateni Federasyonunda 3 kategori olduğunu anlatan Özdemir, şunları söyledi: Türkiye olarak biz en üst kategori olan C'deyiz.  Hem senior hem de junior kategorisinde dünya şampiyonalarına katılım anlamında biz C kategorisi bir ülkeyiz. Bu nedenle Uluslararası Buz Pateni Federasyonundaki yerimiz iyi. Sporcu sayımızı arttıracağız. Sporcu sayımız bizim istediğimiz düzeyde değil. Bunun için Ankara pilot bölge seçildi. Buz okulu projesi başlattık. Yaklaşık 400 altyapı sporcusu katılıyor. Bunu Türkiye'ye yayacağız. Bunun sayesinde altyapıdaki sporcu sayısını üst düzeye çıkaracağız. şeklinde konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Hürriyet'e coşkulu karşılama

Hürriyet'e coşkulu karşılama