06 Haziran 2020 Cumartesi

CHP Derince’den 1 Mayıs konseri: Grup Abdal mest etti

CHP Derince’den 1 Mayıs konseri: Grup Abdal mest etti

CHP Derince İlçe Örgütü’nün, 1 Mayıs İşçi Bayramı nedeniyle gerçekleştirdiği Grup Abdal konserine ilgi yüksek oldu. Konsere katılan vatandaşlar keyifli saatler geçirdi

02 Mayıs 2019 Perşembe 09:42 Kültür-Sanat

CHP Derince İlçe Örgütü, 1 Mayıs İşçi Bayramı nedeniyle bu akşam bir konser gerçekleştirdi. Derince 60 Evler sahilindeki amfi tiyatroda gerçekleştirilen Grup Abdal konserine çok sayıda vatandaş katıldı. Konser öncesinde bir konuşma yapan CHP Derince İlçe Başkanı Nihat Değer, tüm emekçilerin 1 Mayıs İşçi Bayramı’nı kutlayarak şöyle konuştu: “Emek sevdalıları, kardeşlik sevdalıları, barış sevdalıları, laiklik sevdalıları, Atatürk sevdalıları hepinizi Cumhuriyet Halk Partisi adına saygıyla, sevgiyle, coşkuyla selamlıyorum. Bugün 1 Mayıs. Ülkemizin, dünyanın dört bir yanında bu anlamlı gün coşkuyla kutlandı. Bu kutlama sırasında, işçiler, emekçiler, öğrenciler, kadınlar, gençler herkes kendisini alanlarda ifade etmeye çalıştılar.

MÜCADELEYE DEVAM EDİYORUZ

Önemli olan bu taleplerin hayata geçirilmesi mücadelesidir. Bizlerde bu mücadeleyi hep birlikte destekliyor, omuzluyor ve mücadeleye devam diyoruz. Yani 1 Mayıs’ta nasıl bir memleket istiyorum diye, Türkiye’nin dört bir yanında haykıran toplumun tüm mağdur olan kesimleri, özgürlüklerden, barıştan, kardeşlikten yana olanlar taleplerini dile getirmeye çalıştılar.”

BU OYUNLARI GÖRDÜK

CHP’nin hak, hukuk, adalet mücadelesine devam ettiğini belirten Değer, “Türkiye’de faşizmin ayak oyunları bildiğiniz gibi devam ediyor. En son Ankara Çubuk’ta genel başkanımıza yapılan o açık, alçak faşizm oyununu şiddetle ve nefretle kınıyoruz. Bİz bu oyunları her dönemde gördük. Yani 68’lerde Denizlerle gördük, 78’lerde faşizmle gördük, 12 Eylüllerde çok net açık gördük. Maraş’ta, Çorum’da gördük. 2 Temmuz’da Sivas’ta gördük. Gezi’de bu oyunları gördük. Bu oyunları tersine çevirebilmenin tek yolu birlikte mücadeleden geçiyor. Biz insanca, hakça bir düzen diyoruz. Bunun için de demokrasiden, insan haklarından, özgürlüklerden, barıştan yana olmaya devam ediyoruz” dedi. Değer’in konuşmasından sonra etkinlik halk oyunları gösterisiyle devam etti. Sonrasında ise Grup Abdal sahne aldı. Etkinliğe katılanlar Grup Abdal’ın birbirinden güzel müzikleriyle keyifli saatler geçirdi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Vali Aksoy koroyla şarkı söyledi

Vali Aksoy koroyla şarkı söyledi