13 Ağustos 2020 Perşembe

Etkinlikizi’nde Haldun Taner ve Hikâyecileri konuşulacak

Etkinlikizi’nde Haldun Taner ve Hikâyecileri konuşulacak

Etkinlikizi Kültürel Platformu’nun düzenlediği Edebiyat Buluşmalarının 3. oturumu Haldun Taner ve Hikâyecileri başlığı altında düzenlenecek

24 Aralık 2019 Salı 15:10 Kültür-Sanat

Etkinlikizi Kültürel Platformu’nun düzenlediği Edebiyat Buluşmalarının 3. oturumu Haldun Taner ve Hikâyecileri başlığı altında düzenlenecek. Haldun Taner Hikâye Ödülü’ne sahip olan Berna Durmaz ve Yavuz Ekinci, Mimarlar Odası Taş Bina’da 26 Aralık Perşembe günü 19.00’da okuyucularıyla buluşacak.

BERNA DURMAZ KİMDİR?

Berna Durmaz İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu. Tepedeki Kadın (2011), Bir Hal Var Sende (2012), Bir Fasit Daire (2013) ve Karayel Üşümesi (2016)  öykü kitapları arasında yer alıyor. Bir Fasit Daire, 2014 yılında Haldun Taner Öykü Ödülü’ne layık görüldü. Berna Durmaz’ın öykülerinin biçimini oluşturan üslubunda sözcük seçimleri özenli ve titizdir. Belli bölgelerde sınırlı kelime ile bir edebiyat biçimi oluşturmayı hedefler. Buna karşılık ise berrak ve yalın anlatımı öykülerine yedirmeyi başarmıştır.

YAVUZ EKİNCİ KİMDİR?

Yavuz Ekinci, Dicle Üniversitesi Siirt Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Bölümü'nden mezun oldu. Öyküleri, Adam Öykü, Varlık, Kitap-lık, İmge Öyküler, Eşik Cini, Kül Öykü ve Notos Öykü dergilerinde yayımlandı. 2005 yılında Sırtımdaki Ölüler öykü kitabıyla Haldun Taner Öykü Ödülü’ne layık görüldü. Yavuz Ekinci öykülerinde insanın temel sorunları, bölgesel çatışmaların insanlar üzerindeki etkisini yansıtıyor. Öykülerinin özgün yanlarını üslubu ile tamamlayan Ekinci aynı zamanda diliyle günümüzün Türkçe Öyküsü’ne nitelik kazandırmaya devam ediyor.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Yerli otomobilden bir fotoğraf daha paylaşıldı

Yerli otomobilden bir fotoğraf daha paylaşıldı