03 Temmuz 2020 Cuma

Etkinlikizi’nde Orhan Kemal konuşulacak

Etkinlikizi’nde Orhan Kemal konuşulacak

Etkinlikizi Kültürel Etkinlikler Platformunun düzenlediği Edebiyat Buluşmalarının 4. oturumu Orhan Kemal ve Hikayecileri başlığı altında düzenlenecek

28 Ocak 2020 Salı 13:39 Kültür-Sanat

Etkinlikizi Kültürel Etkinlikler Platformunun düzenlediği Edebiyat Buluşmalarının 4. oturumu Orhan Kemal ve Hikayecileri başlığı altında düzenlenecek. 30 Ocak Perşembe günü Saat 19.00’da Mimarlar Odası Taş Bina’da yapılacak söyleşide; Zafer Doruk ve Kadir Yüksel konuşacak. Herkese açık ve ücretsiz olan etkinliğe tüm edebiyatseverler davetli. Zafer Doruk ve Kadir Yüksel Orhan Kemal özelinde kendi yazma ve okuma deneyimlerini tartışırken, yazı yaşamlarında Kemal’in nasıl bir yer taşıdığını kişisel yaşamlarından parçalarla anlatacak.

 ZAFER DORUK KİMDİR?

Yazar Zafer Doruk, 1956 yılında Bitlis’te dünyaya gelmiştir. 1993 yılında Seyhan Belediyesi Orhan Kemal Öykü Yarışmasında Kedi adlı öyküsü birinci mansiyonunu kazanmıştır. 1995 yılında Çukurova Gazeteciler Cemiyetince düzenlenen Orhan Kemal Öykü yarışmasında “Bir Uçurumluk Kanat Lütfen” adlı dosyası birincilik ödülü kazanmıştır. Yazarın ödüllü dosyası sonraki yıl Öteki Yayınevi tarafından basılmıştır. Doruk, Başkent Üniversitesi’ne bağlı olan Gönen Okulları’nda kütüphane sorumlusu olarak hayatına devam etmektedir.

KADİR YÜKSEL KİMDİR?

Kadir Yüksel Konya’da doğdu. İlk ve Orta Öğrenimini Ankara’da, lise öğrenimini Gemlik’te tamamladı.  Hacettepe Üniversitesi Ankara MYO’dan ve Anadolu Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’ndan mezun oldu. Katıldığı sertifika programıyla devlet okullarında ve dil kurslarında İngilizce dersi vermeye başladı. Özel bir dil okulunda yöneticilik yaptı. Öyküleri Notos, Varlık, Sözcükler, Kitap-lık, Sarnıç, Edebiyatist dergilerinde yayımlandı. Küçük Defterle ve Fay Boşluğu kitapları bulunmaktadır.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

  Yuvam Akarca’da intihar: Genç esnaf canına kıydı

Yuvam Akarca’da intihar: Genç esnaf canına kıydı