21 Ekim 2018 Pazar

  • 5,644 TL
  • 6,498 TL
  • 222,20 TL
  • 96.455

İmece Kitap Okuma Topluluğu’ndan örnek çalışma

İmece Kitap Okuma Topluluğu’ndan örnek çalışma

Bundan 5 yıl önce emekli öğretmenler tarafından kurulan ve kendilerine 'İmece Kitap Topluluğu' adı veren topluluk, Türkiye'de örnek bir çalışmaya imza atıyor.

29 Aralık 2017 Cuma 13:30 Kültür-Sanat

Her ay düzenli bir şekilde bir araya gelen topluluk, okuyacakları kitabı oylama ile belirliyorlar. Yapılan oylama sonrası kitap, ilgili yayınevinden kişi sayısı kadar getirtiliyor. Kitap, bir ay süre içinde topluluktaki insanlar tarafından okunuyor. Okunan kitap, ay sonunda bir araya gelen İmece Kitap Okuma Topluluğu üyeleri tarafından değerlendiriliyor. Şu anda katılan kişi sayısı 30 olan İmece Kitap Okuma Topluluğu, kitap okumanın yanında, tarihi özellikleri olan çeşitli mekanlara geziler de düzenliyor. Son olarak Bursa'ya gezi düzenleyen topluluk, bu gezilerde stres atıyor; enerji topluyor, üyeler arasındaki birlik ve beraberlik duygusunu pekiştiriyor; aile olma özelliğini topluluğa kazandırıyor.

YAZAR GETİRİYORLAR

Yaptığı güzel çalışma ile Türkiye'ye örnek teşkil edecek olan İmece Kitap Okuma Topluluğu, zaman zaman programlarına, kitaplarını okudukları yazarları da davet ederek, sohbet ediyorlar. Aralık ayında topluluğun okumuş olduğu Kod Adı; Ökkeş isimli kitabı okudular. Bu kitaptaki konuları, bu kitaptaki özel durumları değerlendirmek üzere Kitabın yazarı olan Mehmet Kılıçoğlu'nu  toplantılarına davet ettiler. İmece Topluluğu, kitabın yazarı Mehmet Kılıçoğlu ile yaklaşık üç saat süren söyleşi yaptı. Yazar Kılıçoğlu, bu toplantıya yüksek lisans alan dört öğrencisiyle birlikte katıldı.

KOZAMIZI ÖRÜYORUZ

İmece Kitap Okuma Topluluğu'nun kendi kozasını ipek böceği misalinde olduğu gibi örmeye devam ettiğini belirterek, bundan sonraki  planlarında kitap okumaya, topluma kitap okuma alışkanlığını edindirme adına örnek çalışmalarda bulunmaya devam edeceklerini belirttiler. Kitap okuma hevesi olanların ve topluluğa katılmak isteyenlerin, sinasiselcuk@hotmail.com adresiyle irtibata geçmeleri istendi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Vodafone’la çocuklar 'yarınları kodluyor'

Vodafone’la çocuklar 'yarınları kodluyor'