02 Haziran 2020 Salı

İzmit Belediyesi getirmişti: 5 günde 7 bin 100 kişi gezdi

İzmit Belediyesi getirmişti: 5 günde 7 bin 100 kişi gezdi

İzmit Belediyesi tarafından Atatürk ve Cumhuriyet ruhunu yaşatmak amacıyla şehre getirilen dünyanın en büyük Atatürk Müzesi ziyaretçi akınına uğruyor. Müzeyi 5 günde 7 bin 100 kişi gezdi

01 Kasım 2019 Cuma 17:42 Kültür-Sanat

Sadece Kocaeli’nden değil;  çevre illerdeki vatandaşların da büyük ilgi gösterdiği müzeye gencinden yaşlısına, engellisine kadar tüm vatandaşlar büyük ilgi gösteriyor. Atatürk’e ait 150 obje ve 300 adet tablo ve fotoğrafın yer aldığı müzeyi açıldığı gün 5 bin kişi ziyaret ederken,  bugün itibariyle ziyaretçi sayısı 7 bin yüze ulaştı. Uzman araştırmacılar tarafından gezdirilen müzede Atatürk’e ait eşyalar, ziyaretçilere duygusal anlar yaşatırken, gururu ve hüznü bir arada yaşatıyor.
KOŞARAK GELDİK
Şehre getirilen bu anlamlı sergi ile kendilerine Atatürk’ü bu kadar yakından tanıma, hissetme imkânı tanıdığı için başta İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet olmak üzere emeği geçenlere teşekkür eden ziyaretçiler “  “Atatürk İzmit’te” sergisinin şehrimize geldiğini duyduğumuzda bu sergiyi görmeliyiz diyerek koşarak geldik.  Gerecekten emek verilen ve paha biçilmez bir sergi olmuş. Çocuklarımız burada Atatürk’ü daha özeliyle tanırken, o döneme tanıklık edenler ise zamanda yolculuğa çıkıyor” diyerek duygularını ifade ettiler.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Derince’de şüpheli ölüm: Ağaca asılı halde ölü bulundu

Derince’de şüpheli ölüm: Ağaca asılı halde ölü bulundu