05 Haziran 2020 Cuma

İzmit Belediyesi önünde Rıfat Ilgaz ve Aziz Nesin sergisi

İzmit Belediyesi önünde Rıfat Ilgaz ve Aziz Nesin sergisi

İzmit Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü “İzmit Unutmaz” sloganıyla İzmit Belediyesi önünde yazar Rıfat Ilgaz ve Aziz Nesin’in ölüm yıldönümü sebebiyle sokak sergisi açtı

09 Temmuz 2019 Salı 13:10 Kültür-Sanat

İzmit Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü “İzmit Unutmaz” sloganıyla İzmit Belediyesi önünde sokak sergisi açtı. 7 Temmuz 1993’te yaşamını yitiren yazar Rıfat Ilgaz ve 6 Temmuz 1995 yılında aramızdan ayrılan yazar Aziz Nesin’in ölüm yıldönümleri sebebiyle açılan “İzmit Unutmaz” sokak sergisi İzmit Belediyesi önünde sergilenmeye başladı. Belediye binası önünde açılan sokak sergisi vatandaşlarında dikkatini çekti. Bir süre eserler önünde bekleyen vatandaşlar, Nesin ve Ilgaz’ın eserlerinden pasajları okudu. 

ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEMDE DE DEVAM EDECEK

Ilgaz ve Nesin’in fotoğraflarından ve eserlerinde yer alan sözlerden oluşan sergi bugün İzmit Belediyesi önünde, yarın Cumhuriyet Parkı, ertesi gün Fethiye Caddesi ve bir sonraki gün Doğu Kışla Parkı’nda devam edecek. İzmit Unutmaz sloganıyla düzenlenen sergilerin önümüzdeki dönemde ilimizin çeşitli noktalarında ve topluma mal olmuş kişilerin anması şeklinde devam edeceği öğrenildi.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Hakkari'den acı haber: 2 şehit

Hakkari'den acı haber: 2 şehit