06 Haziran 2020 Cumartesi

İzmitli öğretmen kitabını imzaladı

İzmitli öğretmen kitabını imzaladı

Ford Otosan Ortaokulu Türkçe öğretmeni Sedat Kat’ın yeni çıkan “Sokak Köpeğim” adlı çocuk şiirleri kitabı için okulunda imza günü etkinliği düzenlendi

21 Mayıs 2019 Salı 16:20 Kültür-Sanat

Ford Otosan Ortaokulu Türkçe öğretmeni Sedat Kat’ın yeni çıkan “Sokak Köpeğim” adlı çocuk şiirleri kitabı için okulunda imza günü etkinliği düzenlendi. Okul yönetimi, öğretmen arkadaşları ve okul aile birliği, Sedat Kat’ı çocuklar için yaptığı çalışmalardan dolayı tebrik etti. İmza öncesi çocuklara seslenen Sedat Kat, “Bir öğretmen olmak, siz çocuklarla iç içe olmak, sizlere bir şeyler sunabilmek çok güzel bir duygu. Şimdi neden masal, hikaye değil de şiir diye soracaksınız. Çocuklar ülkemizde resmi bayram şiirleri dışında siz çocukların duygu ve düşünce dünyasına seslenen, sizleri anlatan şiirler çok azdı. Işte benden sizlerle her gün iç içe yaşayan biri olarak bunu değiştirmeye ve sizi o güzel ve duygular ve düşüncelerinizle şiire çekmeye çalıştım. Siz çocukların şiiri sevmesi, şiire daha yakın olması masal ve hikayeye gösterdiği ilgiyi şiire de göstermesi için çabaladım. Eğer kitabımdan sonra bu yakınlık başlarsa beni çok sevindireceksiniz, bilmezini isterim. Yüreğiniz şiire aç kalmasın, bir şair ya da yazar için en büyük ödül okurun beğenisini kazanmaktır. Umarım kitabımla şiire bir adım daha yaklaşırsınız” dedi.

TEŞEKKÜR ETTİ

Sedat Kat son olarak kitabının hazırlanmasında resimleriyle şiirlerini renklendiren Resim öğretmeni Türkan Çoban’a, öğretmen arkadaşlarına, merak ve heyecanla bekleyen tüm öğrencilerine teşekkür etti. Sedat Kat kendisine çiçek sunan okul yönetimi, okul aile birliği ve zümre öğretmenlerine teşekkür ederek heyecanla bekleyen öğrencilerine kitabını imzaladı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Marmara Denizi'nde korkutan deprem!

Marmara Denizi'nde korkutan deprem!