20 Haziran 2019 Perşembe

'Kayıp kemiklerin izinde' ilk gösterimi BİLNET’te

'Kayıp kemiklerin izinde' ilk gösterimi BİLNET’te

Usta belgeselci, gazeteci-yazar Nebil Özgentürk’ün, yazar Sabahattin Ali’nin (1907-1948) ölümünü konu alan “Kayıp kemiklerim izinde” belgesli 14 Ocak Pazartesi günü ilk kez Bilnet Okulları Kocaeli Yerleşkesinde gösterilecek

12 Ocak 2019 Cumartesi 13:34 Kültür-Sanat

İzmit Tepeköy Mahallesi’nde bulunan Bilnet Okulları Kocaeli Yerleşkesi, yeni yılın ilk etkinliğinde çok önemli bir konuğu ağırlıyacak. Türk Edebiyatının sembol ismi Sabahattin Ali’nin hayatını konu alan ve şiirleriyle anılacak etkinlikte  gazeteci-yazar Nebil Özgentürk’ün söyleşisi gerçekleşecek. Sabahattin Ali, bugün bile büyük merak uyandıran birbirinden etkileyici roman ve şiirleri ardında bırakarak 1948 yılında, 41 yaşındayken faili meçhul bir cinayete kurban gitmişti. Söyleşide bu olayı konu alan ve Nebil Özgentürk’ün büyük bir araştırmayla hazırladığı “Kayıp kemiklerin izinde: Sabahattin Ali” belgesel filmi de ilk kez Kocaeli’de gösterilecek.
Bilnet Okulları Kocaeli Yerleşkesi Konferans Salonu’nda veli ve öğrencilere yönelik söyleşi 14 Ocak Pazartesi günü saat 18.00’da başlayacak.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

İstanbul’da çaldılar Kocaeli’de satmaya çalıştılar

İstanbul’da çaldılar Kocaeli’de satmaya çalıştılar