23 Ağustos 2019 Cuma

Kitap Fuarı’nda açık havada sinema keyfi

Kitap Fuarı’nda açık havada sinema keyfi

Kocaeli Kitap Fuarı’ndaki “Arabada Sinema” etkinliği ile kitapseverler keyifli dakikalar geçirdi

01 Mayıs 2019 Çarşamba 12:39 Kültür-Sanat

11. Kocaeli Kitap Fuarı’nda Arabada Sinema etkinliği ile nostalji rüzgarları esti. Fuarın düzenlendiği Uluslararası Fuar Merkezi’nin otoparkına kurulan özel perde ile kitapseverler arabalarında açık havada sinema izleme keyfi yaşadı. Sinema için ayrılan bölümlere araçlarını park eden vatandaşlar sesini radyo frekansı üzerinden dinlediği Süt Kardeşler filmini, çayını yudumlayarak sevdikleriyle keyifli bir akşam geçirdi. 

BİR İLK YAŞANDI

Kocaeli Kitap Fuarı’nda yine bir ilk yaşandı. Eskilerin ailece toplanıp hep beraber film izlediği yazlık sinema etkinliği, Kocaeli Kitap Fuarı’nda yaşandı. Tek farkı ailelerin sinemayı arabada takip ettiği etkinlikte, kitapseverler açık havada Süt Kardeşleri Filmi’ni izledi. 1976 yapımı Ertem Eğilmez’in yönettiği Kemal Sunal, Şener Şen, Ayşen Guruda gibi isimlerin rol aldığı filmi izleyen Kocaelililer, eski günleri yad etmiş oldu. Bir yandan çaylarını yudumlayıp, patlamış mısırlarını yiyen kitapseverler bir yandan da ailecek sohbet ederek film izledi.

“BURADA İZLEMESİ AYRI BİR KEYİF”

Kız arkadaşıyla arabada sinema keyfi etkinliğine gelen Çilem Sağlam “Ben bu filmi daha önceden evde izledim ama burada izlemesi ayrı bir keyif. Burada çok güzel bir atmosfer oluştu. Arka tarafta çok kalabalık oldu şuanda. Çayımızı aldık hatta yeni insanlarla dahi tanıştık. Ayrıca kitap fuarı da çok güzel, insanlar çocuklarını getiriyor. İnsanlar burada kitapla buluşuyor” şeklinde konuştu. Öte yandan açık havada sinema etkinliği 3 Mayıs Cuma akşamı saat 20.30’da ise Her Çocuk Özeldir filmi ile devam edecek.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Nedim Şener: FETÖ, ABD’nin yetiştirdiği bir örgüttür

Nedim Şener: FETÖ, ABD’nin yetiştirdiği bir örgüttür