11 Aralık 2018 Salı

  • 5,365 TL
  • 6,076 TL
  • 215,69 TL
  • 91.801

Kocaeli’nin en iyi kareleri belli oldu

Kocaeli’nin en iyi kareleri belli oldu

Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 4 Mevsim Kocaeli IX. Ulusal Fotoğraf Yarışması’nda dereceye giren fotoğraflar jüri üyeleri tarafından seçildi

20 Kasım 2018 Salı 10:56 Kültür-Sanat

Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 4 Mevsim Kocaeli IX. Ulusal Fotoğraf Yarışması’nda dereceye giren eserler belirlendi. 894 kişinin toplam 8 bin 286 adet fotoğraf ile katıldığı yarışmada, 5 kategoride 25 eser derece alırken, 73 eser de sergilemeye layık bulundu. Kocaelili olma bilincini vurgulamak amacıyla dokuzuncu kez düzenlenen 4 Mevsim Kocaeli Ulusal Fotoğraf Yarışması ile Kocaeli’nin bilinmeyen birçok köşesi, amatör ve profesyonel fotoğrafçıların gözünden çıkan fotoğraflarla yarıştı.

14 ARALIK'TA SERGİ VE ÖDÜL TÖRENİ

Kocaeli’nin doğal, tarihi, turistik, sosyal ve kültürel öğelerini belgeleyerek; kentimizin tanınmasını sağlamak, kente ait bir görsel bellek oluşturmak ve fotoğraf sanatına katkıda bulunulmasının hedeflendiği” yarışmada değerlendirmeler Seka Park Otel’de yapıldı. Haluk Çobanoğlu, İsa Terli, Merih Akoğul, Ömer Polat ve Prof. Dr. Ozan Bilgeseren’den oluşan uzman jüri üyeleri Kocaeli Manzara ve Doğa, Kocaeli Panoramik, Kocaeli ve İnsan, Kocaeli ve Mekan ve Kocaeli Büyükşehir kategorilerinden 21 farklı ilden gelen eserler arasından dereceye giren fotoğrafları titizlikle seçti.

5 AYRI KATEGORİNİN BİRİNCİLERİ

4 Mevsim Kocaeli IX. Ulusal Fotoğraf Yarışması’nda 5 ayrı kategori altında fotoğraflar değerlendirildi. Manzara ve Doğa kategorisinde Ahmet Turan Kural “Turizm Kenti”, Kocaeli Panoramik kategorisinde Taner Ragıpoğlu “Aşiyantepesi”, Kocaeli ve İnsan kategorisinde Kağan Baştimar “Kısıtlanmış Bekleyiş”, Kocaeli ve Mekan kategorisinde İhsan Konak “Yangın Var” fotoğraflarıyla birincilik ödülünü almaya hak kazandı.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KATEGORİSİ

Kocaeli Büyükşehir kategorisinde ise Şerife Keser “Otobüs” isimli eseri ile birincilik ödülünü almaya hak kazanırken, Kemal Kaya “ Bilim Merkezi” ile ikinci ve Emre Bostanoğlu da “ Lale ve Bisiklet” fotoğrafı ile üçüncü oldu. Aynı kategoride Fahri Yılmaz “Kavaklı” ve Hasan Zer “Tren” adlı eseri ile Mansiyon ödülüne layık görüldü.

ÖDÜLLER

Kocaeli Manzara ve Doğa, Kocaeli Panoramik, Kocaeli ve İnsan, Kocaeli ve Mekan ve Kocaeli Büyükşehir kategorilerinde başvuru yapan yarışmacılar, her kategoriden en fazla 5 fotoğrafla yarışmaya katıldı. Her bir kategori için birinciye 5 bin TL, ikinciye 3 bin TL, üçüncüye 2 bin TL para ödülü verilecek. 500 TL tutarında 2 mansiyon ödülü ve satın almaya değer bulunan fotoğraflar içinde 150 TL ödeme yapılacak. Ödül alan ve satın alınan fotoğraflar, Büyükşehir Belediyesi arşivine alınacak ve şehrimizin tanıtımı amacıyla çalışmalarda eser sahibinin ismi belirtilerek kullanılacak.

DERECEYE GİREN ESERLER

 

MANZARA VE DOĞA   ADI-SOYADI                       ESER ADI                       KAT.İL

1.lik Ödülü  :                   AHMET TURAN KURAL     TURİZM KENTİ               KOCAELİ

2.lik Ödülü  :                   SAMET GÜLER                  YILDIZLARIN ALTINDA   İSTANBUL

3.lük Ödülü :                   YUSUF YILMAZ                  OTLAK                            İSTANBUL

Mansiyon 1 :                   MEHMET KARCIDAĞ         SEKA                               KOCAELİ

Mansiyon 2 :                   YUSUF TATLITÜRK             YSF1                               İSTANBUL
 

PANORAMİK     ADI-SOYADI                         ESER ADI                                  KAT.İL

1.lik Ödülü  :       TANER RAGIPOĞLU            AŞİYANTEPESİ                         KOCAELİ

2.lik Ödülü  :        AYTÜL AKBAŞ                     DOĞANIN NEFESİ                    KOCAELİ

3.lük Ödülü :        EMRE SOYTÜRK                 KARTEPE’DE GÜNDOĞUMU   İSTANBUL

Mansiyon 1 :        ÜMMÜ KANDİLCİOĞLU       SOHBET                                    ANKARA

Mansiyon 2 :         İLHAM KAZDAL                   BAĞLANTI                                 KOCAELİ

 

KOCAELİ VE İNSAN  ADI-SOYADI                 ESER ADI                               KAT.İL

1.lik Ödülü  :                KAĞAN BAŞTIMAR      KISITLANMIŞ BEKLEYİŞ        KOCAELİ

2.lik Ödülü  :                SALİH YILMAZ              KARA TREN                            SAKARYA

3.lük Ödülü :                İSMAİL İLHAN               İSİMSİZ                                    KOCAELİ

Mansiyon 1 :                ERTAN KOYUNCU       EŞME SAHİLİ                           İSTANBUL

Mansiyon 2 :              AHMET TURAN KURAL   HEREKE HALI DOKUMA     KOCAELİ             

 

KOCAELİ VE MEKAN  ADI-SOYADI                    ESER ADI                           KAT.İL

1.lik Ödülü  :                  İHSAN KONAK                 YANGIN VAR                      KOCAELİ

2.lik Ödülü :                   LEYLA EMEKTAR            İSKELE ÇAYCILARI            KOCAELİ

3. lük Ödülü:                 YAĞMUR BAYRAKTAR     KÖPRÜ                               İSTANBUL

Mansiyon 1 :                 AHMET TURAN KURAL    KAPANCA SOKAK              KOCAELİ

Mansiyon 2 :                 HÜSEYİN CAN                   MANZARA                          KOCAELİ

 

BÜYÜKŞEHİR    ADI-SOYADI                         ESER ADI                      KAT.İL

1.lik Ödülü  :        ŞERİFE KESER                   OTOBÜS                        KOCAELİ

2.lik Ödülü  :        KEMAL KAYA                        BİLİM MERKEZİ            KOCAELİ

3.lük Ödülü :        EMRE BOSTANOĞLU         LALE VE BİSİKLET        KOCAELİ

Mansiyon 1 :        FAHRİ YILMAZ                     KAVAKLI                         KOCAELİ

Mansiyon 2 :         HASAN ZER                         TREN                             KOCAELİ

                                                                                 

SERGİLEMELER

 

SIRA NO

ADI SOYADI

ESER ADI

 

KOCAELİ MANZARA VE DOĞA

 

  1.  

ABDULKADİR PAYYU

İSİMSİZ

KOCAELİ

  1.  

ADEM TÜRKEL

KOCAELİ MANZARA

İSTANBUL

  1.  

AYTÜL AKBAŞ

ŞİMŞEK

KOCAELİ

  1.  

CANER BAŞER

TÜPRAŞ

KOCAELİ

  1.  

ÇİĞDEM TURHAN

İSİMSİZ

KOCAELİ

  1.  

EMRE ŞENGÜN

İSİMSİZ

KOCAELİ

  1.  

ERTAN KOYUNCU

EŞME SAPANCA

İSTANBUL

  1.  

ERTAN KOYUNCU

TERSANE

İSTANBUL

  1.  

HÜSEYİN CAN

SEKA KAR

KOCAELİ

  1.  

İSMAİL İLHAN

İSİMSİZ

KOCAELİ

  1.  

NESLİHAN YAZICILAR

İSİMSİZ

İSTANBUL

  1.  

SERAP IKİYEK

MAVİ SAAT

İSTANBUL

  1.  

YILMAZ BENZER

KOCAELİ MANZARA

KOCAELİ

  1.  

YİLMAZ TOPCU

İSİMSİZ

KOCAELİ

  1.  

YUSUF TATLITÜRK

YSF-05

İSTANBUL

 

 

 

 

KOCAELİ PANORAMİK

  1.  

BEDRİ AKÇAY

GÖL

KOCAELİ

  1.  

EMRE BOSTANOĞLU

PLAJ

KOCAELİ

  1.  

GÜRSEL EGEMEN ERGİN

ESME

KOCAELİ

  1.  

HASAN ÜNAL

PANORAMA 3

SAMSUN

  1.  

HAŞİM KANDİLCİOĞLU

ŞEHİR MANZARA

KOCAELİ

  1.  

HÜSEYİN CAN

MANZARA

KOCAELİ

  1.  

ILHAM KAZDAL

LİMAN

KOCAELİ

  1.  

İSA CIDA

GÜNEŞ

KOCAELİ

  1.  

MUSTAFA GEZER

İZMİT PANOROMA KAR

KOCAELİ

  1.  

MUSTAFA GEZER

SEKAPARK

KOCAELİ

  1.  

SARE KURAL

DERİNCE

KOCAELİ

  1.  

TANER RAGIPOĞLU

AŞİYAN

KOCAELİ

  1.  

TEVFİK KUDU

EVLER

KOCAELİ

 

 

 

 

KOCAELİ VE İNSAN

  1.  

ADNAN TEYMUR

SEVİNDİKLİ YOLU

KOCAELİ

  1.  

AHMET ZEKİ OKUR

BALİKÇI

KOCAELİ

  1.  

ALAATTİN ŞENOL

SİMİTÇİ

SAKARYA

  1.  

ALİRIZA ASLAN

İZMİT İSTİKLAL CADDESİ

KOCAELİ

  1.  

AYTÜL AKBAŞ

GENÇLER

KOCAELİ

  1.  

BEYZA YUMUŞ

İSİMSİZ

KOCAELİ

  1.  

BURAK ORTA

KÜÇÜK SEYİS

SAKARYA

  1.  

ERAY GÜL

İSİMSİZ

KOCAELİ

  1.  

EREN ERENBİLGE

ÇESME MEYDAN

SAKARYA

  1.  

ERKAN BALDAN

ÇOCUK OLMAK

KOCAELİ

  1.  

GÜRSEL EGEMEN ERGİN

KARTEPE

KOCAELİ

  1.  

HASAN ZER

FİSKİYE

KOCAELİ

  1.  

MUHARREM BUÇAN

MAŞUKİYE

KOCAELİ

  1.  

SADETTİN DEMİRCİ

İSİMSİZ

KOCAELİ

  1.  

TURAN TOPALAR

İSİMSİZ

KOCAELİ

 

 

 

 

KOCAELİ VE MEKAN

  1.  

ABDULKADİR PAYYU

PSX

KOCAELİ

  1.  

AHMET TURAN KURAL

ESKİ EVLER

KOCAELİ

  1.  

AHMET TURAN KURAL

TARİHLE İÇ İÇE

KOCAELİ

  1.  

ARZU İBRANOĞLU

KAPANCA’DA

KOCAELİ

  1.  

AYTÜL AKBAŞ

KOCAELİ

KOCAELİ

  1.  

ENEZ BİRKAN PALA

TARİHİ YANSIMA

KOCAELİ

  1.  

İSA CIDA

SUADİYE’DE BAYRAM SABAHI

KOCAELİ

  1.  

NURDOĞAN SEVENCAN

KOCAELİ STADI

KOCAELİ

  1.  

NURİ ÇOBAN

İSİMSİZ

İSTANBUL

  1.  

SARE KURAL

FEVZİYE CAMİ

KOCAELİ

  1.  

SARE KURAL

GÖLCÜK ILICA

KOCAELİ

  1.  

TİMUR ÖZEN

İSİMSİZ

KOCAELİ

  1.  

VOLKAN KARAGÜLLEOĞLU

KUŞBAKIŞI

KOCAELİ

  1.  

VOLKAN ÖNDER

KAĞIT MÜZESİ

KOCAELİ

  1.  

ZEHRA ÇÖPLÜ

ÇİZGİSEL

İSTANBUL

 

 

 

 

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR

  1.  

AYTÜL AKBAŞ

ŞAMPİYON

KOCAELİ

  1.  

BÜLENT ŞAHİN

FENER ALAYI

KOCAELİ

  1.  

İHSAN KORKUT

YONCA KAVŞAK

KOCAELİ

  1.  

İSA CIDA

SEKA’DA GÜREŞ

KOCAELİ

  1.  

MUSTAFA GEZER

ROMAN ORKESTRASI

KOCAELİ

  1.  

ONUR ÇALIŞKANER

MİNİBÜS

İSTANBUL

  1.  

ONUR UÇAN

YAYA KÖPRÜSÜ

KOCAELİ

  1.  

SAMET GÜLER

GÜNBATIMI VE KÖPRÜ

İSTABUL

  1.  

SARE KURAL

MODERN PAZAR

KOCAELİ

  1.  

SEDAT TÜRKMEN

SON UMUT

KOCAELİ

  1.  

SERTAÇ NURTAN

OFFROAD

İSTANBUL

  1.  

TALİP TÜRKOĞLU

BALIKHAN

KOCAELİ

  1.  

UĞUR ÇİMEN

HAVUZ

İSTANBUL

  1.  

UĞUR ÇİMEN

İZMİT

İSTANBUL

  1.  

YUNUS ÜÇGÜN

İSİMSİZ

KOCAELİ


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Kocaeli merkezli FETÖ operasyonu: 16 gözaltı

Kocaeli merkezli FETÖ operasyonu: 16 gözaltı