18 Haziran 2019 Salı

Kore - Türkiye dostluk rüzgarı esti

Kore - Türkiye dostluk rüzgarı esti

Kore Cumhuriyeti Başkonsolosluğu İzmit’te bir konser düzenledi. Vatandaşların büyük ilgi gösterdiği konserde konuşan Vali Aksoy, “Kore ve Türkiye arasındaki ilişkiler her geçen gün artıyor” dedi.

02 Ekim 2018 Salı 13:07 Kültür-Sanat

Kore ve Türkiye arasında gelişen işbirliğine katkı olması sebebiyle Kore Cumhuriyeti Başkonsolosluğu İzmit’te bir konser düzenledi. Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen Cheonju Şehir Korosu konser programına Vali Hüseyin Aksoy ve eşi Hülya Aksoy katıldı. Vatandaşların da büyük ilgi gösterdiği konserde Kore Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Keewon Hong ve eşi, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak ve eşi, İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, Hyundai Türkiye CEO’su JongguYong, Posco Assan CEO’su JongheIk, Kocaeli Muharip Gaziler Derneği Kocaeli Şube Başkanı Nurettin Recep Sağlık, Kore Derneği Başkanı Park Youngdok, Kore Gazileri hazır bulundu.

VALİ AKSOY KONUŞTU

Etkinlikte bir konuşma yapan Vali Aksoy şunları söyledi: “Değerli katılımcılar, Kore Cumhuriyeti Başkonsolosluğumuzun öncülüğünde gerçekleştirilecek bu konserde sizlerle bir arada olmaktan ve sizlerle bu heyecanı paylaşmaktan  büyük memnuniyet duyduğumu ifade ediyor, sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Dostluğumuz tarihsel süreç içerisinde başladı ve bugünde o tarihsel sürece tanıklık eden Kore Gazilerimiz aramızda ben bu vesileyle hayatta olanlara sağlık ve uzun ömür diliyorum, yaşamını kaybedenlere de Allah’tan rahmet diliyorum.

İLİŞKİLERİMİZ SÜRÜYOR

Kore ve Türkiye arasındaki ilişkiler her geçen gün artıyor. Ticari, sosyal ve kültürel ilişkilerimiz devam ediyor. Bugün de kültürel ilişkilerin daha iyi bir noktaya taşınması konusunda bir organizasyon gerçekleştiriliyor ve Kore kültürü hakkında daha yakından bilgi sahibi olmamıza bir fırsat yaratılmış oluyor. Bu anlamda ben bu organizasyonu gerçekleştiren Sayın Başkonsolosa ve değerli eşine çok teşekkür ediyor, hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.”  Konuşmaların ardından Şefliğini Kong Kee-Tae’nin üstlendiği Cheonju Şehir Korosu; Türkçe parçaların yanı sıra Kore'nin geleneksel müziğinden de örneklerin sunulduğu zengin repertuvarıyla konuklara güzel bir akşam yaşattı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Güngör Sabuncu, belediye başkanlığına adaylığını açıkladı

Güngör Sabuncu, belediye başkanlığına adaylığını açıkladı