21 Ocak 2019 Pazartesi

Kütüphaneler Haftası dolu dizgin başladı

Kütüphaneler Haftası dolu dizgin başladı

Kocaeli İl Halk Kütüphanesi Müdürlüğü’nün Hızır Reis Ortaokulu ile birlikte hazırladığı, 54. Kütüphaneler Haftası dolu dizgin başladı

26 Mart 2018 Pazartesi 18:06 Kültür-Sanat

Kocaeli İl Halk Kütüphanesi Müdürlüğü tarafından, 26 Mart-1 Nisan tarihleri arasında kutlanan “54. Kütüphane Haftası” İl Kültür Turizm Müdürü Adnan Zamburkan, Müdür Yardımcısı Ayhan Zeren, Ercan Yamen, İl Halk Kütüphanesi Müdürü Adil Üğüten, İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Akmanşen, İl Sağlık Müdürlüğü Başkan Yardımcısı Öztürk Kupşen, İl Müftü Yardımcısı Bayram Şahin, İzmit Belediye Başkan Vekili İbrahim Bulut’un da aralarında bulunduğu okul müdürleri, şube müdürleri, öğretmen ve öğrencilerin katılımıyla başladı.

TEMA YENİ NESİL KÜTÜPHANELER

Sabancı Kültür Merkezi'nde gerçekleşen program Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ev sahibi İl Halk Kütüphanesi Müdürü Adil Üğüten yaptığı açılış konuşmasında, “Mart ayının Pazartesi ile başlayan son haftası 1964 yılından beri yurdumuzda “Kütüphaneler Haftası” olarak kutlanmaktadır. 54.'sünü kutlamakta olduğumuz Kütüphaneler Haftası'nın ana teması Bakanlığımız Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü tarafından ‘Yeni Nesil Çocuklar, Yeni Nesil Kütüphaneler’ olarak belirlenmiştir” ifadelerine yer verdi.

HIZIR REİS’İN ETKİNLİKLERİ

İl Halk Kütüphanesi’nin hazırlamış olduğu slayt gösteri ve ardından sıra dışı okurlar belgeselleriyle devam eden etkinlikte Hızır Reis Ortaokulu öğrencilerinin hazırlamış olduğu; sinevizyon gösterisi, kitaplarla kurulan dostluk konulu şiir, dünyadaki ve ülkemizdeki ilginç kütüphaneler hakkında slayt gösterisi, oratoryo, sokak röportajları, ‘Kitabım’ konulu şiir, ‘Kitaplar Konuşuyor’ konulu drama gösterisi, koro çalışması ve resim sergisi büyük beğeni topladı.

EN ÇOK OKUYANLARA ÖDÜL

Daha sonra sahne alan İzmit Halk Eğitim Merkezi halk oyunlarının müthiş performansı alkış aldı. Programın sonunda İl Halk Kütüphanesi'nden en çok kitap alarak okuyan ve ödül almaya hak kazanan; Allahverdi Güney, Gülşah Başkonak, Yelda Topaç ve Öğrenci Grubundan; Halil İbrahim Erdin, Recep Nur Baki Aydın Melike Akkaraman’a protokol tarafından hediyeleri takdim edildi. Etkinlik Hızır Reis Ortaokulu’nun hazırlamış olduğu resim sergisinin gezilmesiyle sona erdi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

25 yaşındaki gencin organları 3 hastaya umut oldu

25 yaşındaki gencin organları 3 hastaya umut oldu