03 Haziran 2020 Çarşamba

Mühendis müzisyenler, halk konseri verdi

Mühendis müzisyenler, halk konseri verdi

MMO Kocaeli Şubesi’nin kimi üyelerinin 2012 yılında bir araya gelerek oluşturduğu Balans Müzik Grubu, Sabancı Kültür Sitesi’nde keyifli bir konser verdi

03 Mart 2017 Cuma 17:02 Kültür-Sanat

TMMOB’a bağlı Makine Mühendisleri Odası (MMO) Kocaeli Şubesi üyelerinin oluşturduğu Balans Müzik Grubu, Sabancı Kültür Sitesi’nde bir konser verdi. Konser öncesi konuşan TMMOB Kocaeli İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri Ünal Özmural, yaklaşan referanduma dair üyelerine hayır çağrısında bulundu. 2012 yılında oluşturulan ve kısa sürede konserlerine hız veren Balans’ın ücretsiz konserine oda üyelerinin yanı sıra çok sayıda vatandaş katılım gösterdi. Ünal Özmural, ‘’Makine Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi üyeleri tarafından kurulan Balans gurubunun verdiği güzel konserler ile hem büyük keyif alıyoruz hem de meslektaşlarımızı bir araya getiriyoruz" dedi.

Makine Mühendisleri Odası Kocaeli Şube Başkanı Ünal Özmural

Balans Grubunu dinlemekten oldukça keyif aldığını söyledi.

REJİM SEÇİMİDİR

Konuşmasından ağırlıklı olarak referandum tartışmalarına da değinen Özmural, "Kamuoyunda günlerdir devam eden tartışmaları hepimiz izliyoruz. Bu seçim, cumhurbaşkanlığı veya bir parti seçimi değil, rejim seçimidir. Cumhurbaşkanı, kim olursa olsun ona sınırsız yetkiler veren bir değişiklik" ifadelerini kullandı. TMMOB'un aldığı karar çerçevesinde hayır diyeceklerini belirten Özmural, "Herkesin bu oylamada geleceğini oyladığını bilmesi gerekiyor. Çocuklarımızın geleceği için, demokrasi için, özgürlükler için, bu ülkenin barış içerisinde yoluna devam edebilmesi için hayır dememiz gerekiyor. TMMOB'un aldığı karar çerçevesinde biz de bu anayasaya hayır diyoruz" diye konuştu. Konuşmanın ardından başlayan konser, yaklaşık 2 saat sürerken, davetlilere güzel bir gece yaşatıldı.

Müziğe yatkın Makine Mühendisleri Odası üyelerinin 2012 yılında oluşturduğu

Balans Müzik Grubu üyeleri, her geçen gün kendilerini geliştirdiklerini,

konserlerine de gelecek dönemlerde devam edeceklerini ifade etti.

Sabancı Kültür Merkezi’nde ücretsiz olarak düzenlenen konsere

oda üyeleri ile vatandaşların katılımı oldukça yoğun oldu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Arzu Erkan: Asbest faciası İzmit’e taşınmasın!

Arzu Erkan: Asbest faciası İzmit’e taşınmasın!