15 Aralık 2017 Cuma

  • 3,864 TL
  • 4,556 TL
  • 156,55 TL
  • 109.102

Nadir Sahaf kitap tutkunlarını bekliyor

Nadir Sahaf kitap tutkunlarını bekliyor

Türkiye'nin en büyük kitap fuarı Kocaeli Kitap Fuarı 2. gününde

14 Mayıs 2017 Pazar 19:07

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı’nın düzenlediği, Türkiye’nin en büyük kitap fuarı olma özelliğini taşıyan Kocaeli Kitap Fuarı, bu yıl 9. kez kapılarını kitap tutkunlarına açtı. 13-21 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek fuar, 465 yayınevi, 51 sahaf, 600’ün üzerinde söyleşi, panel ve imza gününe ev sahipliği yapacak.  
BİNLERCE YAYIN
Eski, tarihi kitap, belgeleri toplayan, bunların arşivini tutarak geleceğe hizmet eden sahaflık mesleğinin en güzel adreslerinden biri de Nadir Sahaf. Yaklaşık 30 yıl önce sahaflığa başlayan Mehmet Nuri Kahraman'ın sahibi olduğu Nadir Sahaf ta kitap fuarındaki yerini aldı. İlimizdeki fuara 3 yıldır katılan Nadir Sahaf, çizgi romandan edebiyat ve tarih ağırlıklı dergilere, yerli-yabancı romanlardan Türk ve  dünya tarihiyle ilgili kitaplara, felsefeden sanata, ilk baskı ve imzalı kitaplar da dahil geniş bir yelpazedeki kitaplarını okuyucularla buluşturuyor.
ÖZVERİYLE ÇALIŞILIYOR
Sokakta kitap satarak mesleğe başladığını söyleyen Kahraman, Kocaeli'deki fuarı genel anlamda olumlu bulduğunu belirterek, "Fuar organizasyonunun tüm aşamalarında özveriyle çalışılıyor ve tanıtımı için de iyi çalışılıyor. Bu tarz organizasyonlar, uzun yıllar sürdüğü ve kalıcı olmaya başladığı zaman, ilkokul öğrencisiyken gelen bir kitapseveri 20 sene sonra da karşımda görmem, onlarla kitap üzerine muhabbet beni memnun ediyor.  Ve her geçen yıl  nitelikli okuyucunun fuara geldiğine tanık oluyorum" dedi. Fuarın, müdavimleri oluşmaya başlayan bir etkinliğe dönüştüğünü vurgulayan Kahraman, C/109'daki standına tüm kitapseverleri bekliyor.

   

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Kazanan Altay oldu

Kazanan Altay oldu