09 Temmuz 2020 Perşembe

Nikomedia Halk Dansları Topluluğu'na en iyi performans ödülü

Nikomedia Halk Dansları Topluluğu'na en iyi performans ödülü

Nikomedia Halk Dansları Topluluğu, bu yıl 24–31 Temmuz 2019 tarihleri arasında 70.'si düzenlenen “Nunta Zamfirei” folklor festivalinde En İyi Performans Ödülünü aldı

02 Ağustos 2019 Cuma 15:53 Kültür-Sanat

Nikomedia Halk Dansları Topluluğu, Romanya’nın Bistrita Şehrinde “World Folklore Union I.G.F. “ (Dünya Uluslararası Folklor Birliği) tarafından bu yıl 24–31 Temmuz 2019 tarihleri arasında 70.'si düzenlenen “Nunta Zamfirei” folklor festivalinde En İyi Performans Ödülünü aldı. “World Folklore Union I.G.F. “ tarafıdan 2020 yılında Meksika düzenlemeyi planladıkları Festivale grup şimdiden davet edildi.

ÜLKEMİZİ TANITTI

Türkiye, Panama, Meksika, Şili, Polonya, Litvanya, Sırbistan, Vietnam, Gürcistan, Fransa, Bulgaristan, Ukrayna, Romanya’nın katıldığı festivalde, Artvin,Trabzon, Tekirdağ, Burdur, Üsküp ve İzmir Yöresi performansıyla tüm halkı büyüleyerek Uluslararası Folklor birliği delegeleri tarafından ödül kazandı. Ayrıca 5 günlük festivalde Türk el sanatları ve yöresel ürünler standı açarak Türk kültürü ve İzmit’imizi tüm katılımcı ülkelere tanıttı. Kafile Başkanlığını ve koordinatörlüğü Enis Üstüntaş’ın yaptığı ekipte Antrenör Meltem Öztürk Başyiğit ve Müzik Koordinatörü Halan Oral ile birlikte grupta 36 dansçı, 2 antrenör, 5 müzisyen, 4 yönetici ile ülkemizi temsil etmiştir.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Kavgada genci öldüren şahıs adliyeye böyle gitti

Kavgada genci öldüren şahıs adliyeye böyle gitti