24 Nisan 2019 Çarşamba

Sabancı'da Cumhuriyet coşkusu

Sabancı'da Cumhuriyet coşkusu

Cumhuriyetimizin ilanının 95. yıl dönümü nedeniyle İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından düzenlenen Cumhuriyet Bayramı konserinde büyük coşku yaşandı

28 Ekim 2018 Pazar 10:01 Kültür-Sanat

Kocaeli Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ev sahipliğinde Cumhuriyetimizin ilan edilişinin 95. yılı nedeniyle düzenlenen, “Cumhuriyet Bayramı” konseri muhteşem bir atmosferde gerçekleşti. Sabancı Kültür Merkezi’ndeki konser gecesine; Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy ve eşi Hülya Aksoy, Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, Vali Yardımcıları Ekrem Erdoğan, Suat Yıldız, İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan Zanburkan ve çok sayıda davetli katıldı.

KOCAELİ TÜRKÜSÜ OKUNDU

Şef Yasin Koçman yönetimindeki İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Türk Halk Müziği Korosu gece boyunca birbirinden güzel türküleri başarıyla seslendirdi. Kalıtımın üst seviyede olduğu gecede tüm davetlilere müdürlük tarafından Türk Bayrağı hediye edildi. Birçok türküye salonu doldu yüzlerce kişi eşlik etti. Konser gecesinde bir de sürpriz yaşandı. Şef Yasin Koçman ilk defa Yahya Kaptan’ı anlatan Kocaeli Türküsü'nü seslendirdi. Türkü büyük alkış aldı. Yaklaşık iki saat süren konserin sonunda, “Hoş gelişler ola Mustafa Kemal Paşa” türküsü seslendirildi.

BAYRAKLARLA EŞLİK ETTİLER

Salonu dolduran sanatseverler büyük coşkuyla ellerindeki Türk bayraklarını sallayarak türküye eşlik etti. Gecenin sonunda Vali Aksoy, Şef Yasin Koçman’a teşekkür ederek çiçek takdim etti. Konuşmasında ise, "Koromuzdan gönül coğrafyamızı anlatan birçok eser dinledik. Bu birlikteliğimiz, dayanışmamız devam ettiği sürece Cumhuriyetimiz sonsuza dek yaşayacaktır. Herkesin Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun” dedi.  Daha sonra protokol koroya katılarak son türküye eşlik etti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Kamyon direğe çarptı, bölge elektriksiz kaldı

Kamyon direğe çarptı, bölge elektriksiz kaldı